Laptop

MSI - nowa gama notebooków z GeForce RTX 30 i procesorami Intela

Kamil Pieczonka
MSI - nowa gama notebooków z GeForce RTX 30 i procesorami Intela
4

MSI zaprezentowało nowego gamingowego notebooka - GE76 Raider Dragon Edition Tiamat, oraz szereg innych, nowatorskich laptopów. Co więcej, MSI wyposaża swoje najnowsze w karty graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX 3080, zapewniając tym samym znaczący wzrost ich wydajności.

MSI wprowadza całą gamę nowych notebooków

Najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 30 pojawią się w laptopach z serii GE, GS, GP i GF już na początku 2021 roku. Dzięki temu wydajność najnowszych procesorów graficznych może być w pełni wykorzystana w grach. GeForce RTX 3080 zapewnia entuzjastom gier najwyższą wydajność, której tak bardzo potrzebują. Układy bazują na układach Ampere, czyli na drugiej generacji architektury RTX firmy NVIDIA, która charakteryzuje się nowymi rdzeniami RT, rdzeniami Tensor oraz procesorami strumieniowymi, zapewniającymi najbardziej realistyczną grafikę generowaną z wykorzystaniem technologii ray-tracingu.

MSI współpracując z firmami Intel i NVIDIA, zaadaptowała technologię „Resizable BAR”, która pozwala procesorowi na uzyskanie pełnego dostępu do pamięci układu graficznego, dzięki czemu zwiększyć można liczbę generowanych klatek obrazu na sekundę (FPS-ów) o 5 do 10%. Biorąc pod uwagę trendy związane z rosnącym znaczeniem zoptymalizowanej komunikacji internetowej, to nowa linia notebooków MSI, jest pod tym względem pionierskim na rynku rozwiązaniem. Nowe laptopy wyposażone są bowiem w bezprzewodowe karty sieciowe zgodne ze standardem Wi-Fi 6E, które przystosowane są do pracy w paśmie 6 GHz. Dzięki temu oferują one możliwość znacznie szybszego przesyłania danych podczas bezprzewodowego streamingu wideo, danych związanych z wirtualną rzeczywistością, czy innych, korzystających z bezprzewodowej transmisji danych, aplikacji.

Seria MSI GE Raider dla zapalonych graczy

MSI z serii GE76 Raider Dragon Edition Tiamat podobnie jak laptopy z rodziny GE76 i GE66 Raider charakteryzuje się nie tylko niezwykłym podświetleniem Mystic Light, ale także pochwalić się może najlepszą wydajnością jaką można uzyskać z gamingowego laptopa. Notebooki te wyposażone są bowiem w najnowsze karty graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX 3080, procesory Intel Core i9 oraz zastosowano w nich najnowsze, bezprzewodowe karty sieciowe zgodne ze specyfikacją Wi-Fi 6E. Aby gamingowa pasja nie uległa „przegrzaniu”, nowe laptopy z serii GE wyposażone są w wydajny system chłodzenia MSI Cooler Boost 5, składający się z 6 ciepłowodów i 2 wentylatorów, które zapewniają znacznie większy przepływ powietrza w celu szybkiego schłodzenia wnętrza maszyny.

GS66 Stealth - pracownik w dzień, a nocy gracz

Dzięki niskoprofilowej konstrukcji obudowy, GS66 Stealth jest idealnym kamuflażem dla wszystkich profesjonalistów, którzy chcą ukryć drzemiącego w ich wnętrzu prawdziwego gracza. Design klasy premium zgodny z linią wzorniczą „Sharper in Core black” sprawił, że maszyna ta zdobyła wiele nagród, takich jak IF Design Award czy Red Dot Winner of 2020. Laptopy z tej serii wyposażone są też w najnowsze modele kart graficznych GeForce RTX 30, a oferowana przez te karty technologia renderingu DLSS AI, korzystająca z algorytmów sztucznej inteligencji, umożliwia graczom prowadzenie rozgrywek w oszałamiającej rozdzielczości 4K z wykorzys6taniem ray tracingu – i to przy ponad 60 FPS-ach! GS66 dysponuje również prawdziwą mocą obliczeniową, którą może zaoferować, dzięki najnowszym procesorom Intela z maksymalnie 8 rdzeniami.

Oprócz tego, GS66 Stealth wyposażony jest w system chłodzenia Cooler Boost Trinity+ z wentylatorami z najcieńszymi na świecie łopatkami o grubości 0,1 mm, w 300-hercowy, oferujący płynny obraz, wyświetlacz IPS oraz w mogącą pochwalić się tytułem prawdziwego mistrza, baterią o najwyższej dopuszczonej pojemności 99,9Wh. GS66 zgodny jest również z technologią True Color 3.0, a także pozwala na dookólne wyświetlanie obrazu na 1+2 monitorach (własny ekran + dwa dodatkowe, zewnętrzne panele) w trybie Matrix Display.

GP66 i GP76 Leopard – dla graczy i inżynierów!

MSI zaprezentowała również najnowsze notebooki z serii GP66 i GP76 Leopard. Maszyny te zostały stworzone z myślą o codziennej pracy i ciężkich, wymagających dużej mocy obliczeniowej, zadaniach inżynierskich. Pod względem stylistycznym, nowa obudowa to finezja i powściągliwość, jednak maszyny z serii GP Leopard są jeszcze silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laptopy z linii GP66 i GP76 Leopard mogą być bowiem wyposażone nawet w najmocniejsze układy graficzne GeForce RTX 3080 oraz w najnowsze procesory Intel Core i7, które pozwalają uwolnić ich prawdziwą moc. Zróżnicowany, zgodny z najnowszymi standardami zestaw dostępnych portów wejść/wyjść, pozwala na bezproblemową wymianę danych z urządzeniami peryferyjnymi i obsługę różnego typu wyświetlaczy.

15-calowy gamingowy laptop - MSI Stealth 15M

Kolejną modelem wśród nowych laptopów MSI, jest wprowadzany na rynek najsmuklejszy na świecie, 15-calowy gamingowy laptop – Stealth 15M. Jest to ultraprzenośny notebook zainspirowany miejskim stylem. Maszyna ta waży 1,7 kg i ma grubość zaledwie 16,15 mm, a przy tym może się jednocześnie pochwalić eleganckim wyglądem i dużymi możliwościami obliczeniowymi. Jest to jedne z pierwszych na świecie gamingowych laptopów korzystających z 11. generacji procesorów Intela z serii H, pracujących z częstotliwością do 5 GHz oraz grafiką z serii GeForce RTX 30.

Notebooki z serii GF75 i 65 Thin

Gracze i wszystkie te osoby, które szukają standardowego, smukłego i lekkiego notebooka, powinny zainteresować się laptopami z serii GF75 i 65 Thin, które z pewnością staną się ich najlepszym towarzyszem. Maszyny te to przykład tego, co może zapewnić przystępny, a jednocześnie elegancki laptop do gier. Seria GF Thin to potężny sprzęt wyposażony w procesory Intel Core i7 i układy graficzne z serii GeForce RTX 30, a 144-hercowy wyświetlacz IPS z wąską ramką wokół ekranu zapewnia niespotykaną dotąd szybkość  generowania obrazu i jego niesamowitą klarowność.

Creator 15 - uniwersalny laptop z panelem True Pixel

Na koniec, nie należy zapominać o tym, że MSI produkuje także sprzęt dla twórców. MSI Creator 15 to doskonały uniwersalny laptop, stworzony specjalnie dla najbardziej wymagających twórców. Laptop charakteryzuje się indywidualnie skalibrowanym panelem 4K True Pixel i weryfikacją kalibracji barw zgodnie z systemem CalMan oraz 100% pokryciem przestrzeni barw AdobeRGB. Dzięki karcie graficznej z serii RTX 30, Creator 15 może znacznie przyspieszyć czas renderowania materiału wideo i animacji 3D. Dodatkowo, nowy, dotykowy  wyświetlacz oferuje znacznie łatwiejszą nawigację i wzrost wydajności pracy. Pojemność baterii 99,9Wh i lekka konstrukcja zapewniają niezwykłą mobilność.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu