Miniblog

Można już testować odmienioną wyszukiwarkę Google. Jest wygodniej i funkcjonalniej

Grzegorz Ułan
Można już testować odmienioną wyszukiwarkę Google. Jest wygodniej i funkcjonalniej
9

Wyszukując dziś w polskiej wersji tej wyszukiwarki jakieś słowo, pojawiło mi się to nowe menu w górnej części tej wyszukiwarki, już po polsku. Jednak podczas próby zrobienia zrzutu ekranu zamknąłem przypadkiem przeglądarkę. Po powrocie znowu było po staremu, po lewej. Jednak pewne już było, że po...


Wyszukując dziś w polskiej wersji tej wyszukiwarki jakieś słowo, pojawiło mi się to nowe menu w górnej części tej wyszukiwarki, już po polsku. Jednak podczas próby zrobienia zrzutu ekranu zamknąłem przypadkiem przeglądarkę. Po powrocie znowu było po staremu, po lewej. Jednak pewne już było, że po zmianie języka będzie można już i u nas zapoznać się z nową wersją Google.

Okazało się nie inaczej. Menu wylądowało bezpośrednio pod polem wyszukiwania. Przyznam, że to umiejscowienie jest o wiele wygodniejsze. Przypomina trochę menu dostępu do kręgów w Google Plus. Po wybraniu odpowiedniej kategorii pojawia się ona obok tych domyślnych.

I tak możemy wybrać wyświetlanie wpisów, odpowiadających naszemu wyszukiwaniu, zawierające video, obrazki czy też same publikacje na blogach. Praktycznie wszystko, co mieliśmy wcześniej dostępne po lewej stronie, będziemy mieli teraz w wygodniejszym i szybszym dostępie na samej górze.

Podejrzewam, że bezpośrednim powodem tej zmiany było znikome wykorzystanie tych wszystkich dodatkowych funkcji umiejscowionych w poprzedniej lokalizacji. Osobiście, jak już wpisywałem poszukiwane słowo i wyświetliły mi się wyniki wyszukiwania, rzadko doprecyzowywałem je w bocznych ustawieniach. Teraz raczej na pewno będę częściej z tego korzystał.

By móc już uruchomić nową wersję Google, wystarczy zmienić w ustawieniach konta język z polskiego na angielski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewyszukiwarka