Ciekawe strony

Moblo.pl kolejny polski twitter.

Grzegorz Marczak
Moblo.pl kolejny polski twitter.
15

Moblo.pl to kolejny polski odpowiednik twittera (kolejny dlatego, że przed nim powstały takie serwisy jak robisz.pl , corobi.pl itp). Trudno się dziwić, że powstają kolejne twittero podobne serwisy w naszym kraju - sukces jaki odniósł pierwowzór pokazuj, że pomysł taki może się również przyjąć na r...

Moblo.pl to kolejny polski odpowiednik twittera (kolejny dlatego, że przed nim powstały takie serwisy jak robisz.pl , corobi.pl itp). Trudno się dziwić, że powstają kolejne twittero podobne serwisy w naszym kraju - sukces jaki odniósł pierwowzór pokazuj, że pomysł taki może się również przyjąć na rynku lokalnym.

Moblo.pl wyróżnia się od swoich poprzedników wieloma elementami, która są dopracowane i jak rozumiem działające już na starcie serwisu. Przede wszystkim moblo oferuje użytkownikom kilka sposobów komunikacji z serwisem i pisania wiadomości. Mamy możliwość skorzystania z naszego komunikatora internetowego czyli gadu gadu, mamy możliwość wysłania wiadomości przez SMS oraz standardowo napisania tekstu przez formularz na WWW.

Jeśli chodzi o wygląd to serwis jest wykonany dość starannie (wprawdzie storna pierwsza nie jest chyba jeszcze koncepcyjnie zakończona i spójna ale..), możliwości jakie daje ajax (czyli brak przeładowywania stron) użyte są z umiarem i w odpowiednich miejscach.

Standardowo serwisy wyposażony jest w system wiadomości prywatnych między użytkownikami, (czego brakuje twitterowi) oraz w możliwość skorzystania z gotowego widgetu(możemy nawet dopasować sobie kolory), który możemy umieścić na własnej stronie.


Widget od moblo.pl

Strona informacyjna serwisu jest również porządnie przygotowana (bardzo dużo osób tworząc w euforii swoje serwis zapomina o regulaminach, informacjach, o czym jest serwis, help-ach itp), mamy pełna informację o tym, do czego służy serwis i jak możemy go wykorzystywać korzystając z Gadu Gadu czy telefonu.

Mając całkiem porządny i dobrze zrobiony serwis z gatunku „twitteoropodobnych” będziemy mogli przekonać się czy taki pomysł na serwis się u nas przyjmie (oczywiście wszystko zależy od tego czy serwis się przebije i jakie są plany promocji serwisu)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu