Ciekawostki technologiczne

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Google. Lewandowski na czele, później długo, długo nic

Grzegorz Ułan
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Google. Lewandowski na czele, później długo, długo nic
1

Popularność polskich piłkarzy w Google nie przekłada się wprawdzie na postawę na boisku, to na szczęście zespołowa gra, ale pokazuje, jak wielkie nadzieje pokładane są w tym piłkarzu i jak wielka odpowiedzialność spoczywa na jego barkach.

Już dziś rozgrywamy pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej z Senegalem. Mecz rozpoczyna się za godzinę, ale już teraz w oczekiwaniu na wielkie emocje, możemy na spokojne przyjrzeć się jak wygląda popularność mundialu w Google, raport przygotowała dla nas firma Semtec.

Stadiony na mundialu w Rosji 2018

Zacznijmy od stadionów. Najpopularniejszy stadionem, na którym rozgrywane są mecze na mundialu w Rosji jest Stadion Łużniki w Moskwie, za którego wyszukiwanie odpowiada 96,1 tysięcy wyników w Google, na drugim miejscu jest Stadion Centralny w Jekaterynburgu - 36,9 tysięcy, a na trzecim Kazań Arena z 32,4 tysięcy.

Najpopularniejsze drużyny mundialu w Rosji 2018

W zestawie 10 najpopularniejszych drużyn w Google nie znalazła się Polska, najwięcej wyszukiwań dotyczyło reprezentacji Argentyny, aż 16,4 mln, tuż za nią znalazła się Portugalia z 16,2 mln wyszukiwań, podium zamyka na trzecim miejscu Brazylia z wynikiem 14,4 mln.

W przypadku indywidualności, które grają w poszczególnych reprezentacjach mamy tu swoją gwiazdę - Roberta Lewandowskiego, którego nazwisko wyszukiwane było 1,6 mln razy, podobny wynik ma Sadio Mane, reprezentant Senegalu, z którym dziś przyjdzie nam się zmierzyć. To zestawienie wygrywa Cristiano Ronaldo z wynikiem 12,8 mln wyszukiwań, na drugim miejscu mamy Lionel Messi - 10,6 mln, a na trzecim Mohamed Salah - 9,2 mln.

Reprezentacja Polski na mundialu w Rosji 2018

Zobaczmy teraz, jak to się przekłada na popularność całego składu naszej reprezentacji w Google, okazuje się, że oczywiście liderem jest Robert Lewandowski, ale za nim długo, długo nic. Nazwisko Roberta wyszukiwane było 1,6 mln razy, na drugim miejscu jest Wojciech Szczęsny z wynikiem, 0,2 mln, a na trzecim Arkadiusz Milik - 0,12 mln. Z mniej znanych do tej pory nazwisk mamy Rafała Kurzawę na 5 miejscu z wynikiem 0,09 mln wyników i na 10 Jana Bednarka z wynikiem 0,06 mln.

Najpopularniejsi trenerzy na mundialu w Rosji 2018

Jeśli chodzi o trenerów reprezentacji występujących na turnieju podano w raporcie tylko 5 nazwisk, najpopularniejszym jest Didier Deschamps z 390 tysiącami wyników, dalej Herve Renard - 301 tysięcy wyników i Jorge Sampoli 292 tysiące wyników. Stawkę zamykają Tite i Gareth Southgate z wynikiem odpowiednio 201 tysięcy i 152 tysiące.

Jedenastka Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018

Gdyby popularność wyszukiwań w Google decydowała o wybraniu jedenastki mundialu, na bramce stanąłby Manuel Neuer z Niemiec, w obronie znaleźliby się Sergio Ramos z Hiszpanii, Pepe z Portugalii i Marcelo z Brazylii. W linii pomocy zobaczylibyśmy James Rodriquez z Kolumbii, Pogba z Francji oraz Andres Iniesta z Hiszpanii. W ataku natomiast Lionel Messi z Argentyny, Mohamed Salah z Egiptu i Neymar z Brazylii, a najwyżej wysuniętym napastnikiem byłby Cristiano Ronaldo z Portugalii.

Drabinka Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018

A jak wyglądałaby "drabinka" mundialu począwszy od rozgrywek grupowych aż po finał? Zwycięzcą turnieju zostałaby Argentyna, na drugim miejscu Brazylia, a na trzecim Hiszpania. Polska odpadłaby w 1/8 finału w meczu z Belgią.

Na koniec sprawdźmy wyższość mundialu nad euro. W maju 2016 odnotowano 6 mln wyszukiwań związanych z euro, w czerwcu 2016 liczba ta wzrosła do 388 mln wyszukiwań. W przypadku mundialu w maju 2018 roku było 28 mln wyszukiwań związanych z mundialem, w czerwcu szacuje się, że ta liczba urośnie do 1,2 mld wyszukiwań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu