Polska

Miłośnicy kamperów powinni być zadowoleni - Camptoo startuje w Polsce

Krzysztof Kurdyła
Miłośnicy kamperów powinni być zadowoleni - Camptoo startuje w Polsce
3

Do Polski (oraz Szwecji i Finlandii) trafiła właśnie platforma usługowa Camptoo, będąca czymś w rodzaju AirBnB dla miłośników i posiadaczy kamperów. Jeśli więc szykujecie się do wakacji w takim stylu i macie problemy ze znalezieniem odpowiedniej oferty w wypożyczalniach, być może warto będzie zerknąć, co mają w swojej ofercie.

Z kraju tulipanów

Camptoo to firma pochodząca z Holandii, założona przez kilku znajomych, trochę z przypadku. Stworzyli ją miłośnicy kamperów, którzy nie mogli znaleźć sensownej oferty u profesjonalistów i postanowili zmierzyć się z tym problemem przy pomocy internetu oraz „sharing economy”. W rodzimym kraju odnieśli duży i szybki sukces, co pozwoliło im na międzynarodową ekspansję, także poza rodzimy kontynent (np. Australia).

Nie tylko z Polski

Co ważne, startując w naszym kraju Camptoo umożliwi wynajem kamperów także z innych krajów niż Polska. Ma to spore znaczenia, z przyczyn ekonomicznych liczba takich pojazdów nie jest aż tak duża jak na szeroko pojętym Zachodzie, a część „polskich” pojazdów dodatkowo jest dość leciwa.

Sama organizacja serwisu nie jest szczególnie zaskakująca, głównym elementem jest wyszukiwarka ofert. Jeśli trafimy na coś interesującego robimy rezerwację, wpłacamy zaliczkę i czekamy na odpowiedni termin, żeby odebrać samochód. Firma bierze na siebie przygotowanie dokumentów, sprawdzenie wiarygodności stron (sprawdzana jest m. in. historia kierowcy), zabezpieczenie transakcji oraz pomoc z ubezpieczeniem.

Dla właścicieli kamperów jest to okazja do tego, aby stojący przez większą część roku bezczynnie pojazd zaczął na siebie zarabiać. Dla klientów to szansa na złapanie oferty znacznie tańszej niż w regularnych wypożyczalniach. Według informacji otrzymanych od Camptoo obecnie w ofercie znajduje się około 5 tys. kamperów rozlokowanych w 15 różnych krajach.

Źródło: camptoo.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu