AntywebTV

Surface Laptop - pierwsze wrażenia. To świetny sprzęt, godny konkurent MacBooków

Paweł Winiarski
Surface Laptop - pierwsze wrażenia. To świetny sprzęt, godny konkurent MacBooków
80

Czekaliście na laptopa od Microsoftu? My też, ale już go mamy i przedstawiamy Wam nasze pierwsze wrażenia.

Długo Microsoft kazał nam czekać na swojego własnego, prawdziwego laptopa. Oczekiwania były więc ogromne - widząc zagraniczne recenzje (zachód testował sprzęt szybciej), udało się im sprostać.

Sprzęt trafił również do nas i rozpoczęliśmy jego testy. Laptopa Microsoftu zbada dokładnie Konrad, podobnie jak Windowsa 10 S, który jest tam zainstalowany. Ja natomiast po kilku dniach mam dla Was wideo z pierwszymi wrażeniami.

Sprzęt wygląda świetnie, pierwszy kontakt to sama przyjemność. Alcantara wydawała się w teorii pomysłem dziwnym (w końcu to materiał tapicerski), ale sprawdza się bardzo dobrze - przynajmniej na początku. Jest przyjemna w dotyku, nie przenosi tak mocno temperatury na nadgarstki (posiadacze komputerów z aluminiową obudową wiedzą o co mi chodzi), łatwo się też ją czyści. Generalnie klawiatura i gładzik wyszły przednio, świetnie się na tym sprzęcie pisze.

Świetne pierwsze wrażenie robi również dotykowy ekran. To wyświetlacz PixelSense o przekątnej 13,5 cala i rozdzielczości: 2256 x 1504 (201 PPI). Można go ponadto obsługiwać piórem od Surface Pro - czy ktoś będzie z tego korzystał? Nigdy nie byłem przekonany do ekranów dotykowych w laptopach, jednak w przypadku tego sprzętu dałbym się chyba przekonać.

Testowany przeze mnie model nie był najmocniejszym Surface Laptop, jaki możecie kupić. W ten akurat sprzęt wsadzono procesor Intel Core i5-7200U @ 2,50GHz-2.71GHz, 8 GB pamięci, dysk 256GB SSD i zintegrowana karta graficzna Intel HD 620. Ale jego moc też sprawdzi dopiero Konrad - Windows 10S nie pozwala pobierać zewnętrznych aplikacji, można więc zapomnieć o standardowych benchmarkach. Póki co potestujemy sprzęt właśnie z tym systemem, potem zrobimy przesiadkę (choć tak naprawdę to podobno szybkie przełączenie) na standardowego Windowsa 10, gdzie wszelkie testy wydajności będą już możliwe.

Jest naprawdę dobrze

Jeśli chodzi o laptopy, dla mnie najlepszym wyborem są sprzęty Apple. Wydajność urządzenia w połączeniu z systemem i aplikacją Apple, wykonanie sprzętu. Podobają mi się ZenBooki, ale to jednak nie to. Jeśli jednak miałbym się przesiąść na laptopa z Windowsem 10, celowałbym właśnie w Microsoft Surface Laptop, sprzęt robi bowiem świetne pierwsze wrażenie. No może oprócz ceny, sprzęt który przyszło mi testować kosztuje 6 499 zł, a są jeszcze dwa droższe modele.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotsurface laptop