Gry

Microsoft podał „orientacyjne” ceny Xboksa One

36

Kiedy ostatnio publikowaliśmy informację o cenie najnowszej konsoli Microsoftu, przedstawicielstwo firmy szybko poinformowało, że… są one nieprawidłowe, a ich pojawienie się było błędem w systemie. Dzisiaj w końcu mamy oficjalny komunikat, który podaje… ceny orientacyjne. Wpierw ciekawi, co to są...

Kiedy ostatnio publikowaliśmy informację o cenie najnowszej konsoli Microsoftu, przedstawicielstwo firmy szybko poinformowało, że… są one nieprawidłowe, a ich pojawienie się było błędem w systemie. Dzisiaj w końcu mamy oficjalny komunikat, który podaje… ceny orientacyjne.

Wpierw ciekawi, co to są „ceny orientacyjne”. W informacji rozesłanej do prasy znajdujemy fragment:

Faktyczne ceny mogą podlegać zmianom w stosunku do orientacyjnych. Microsoft nie określa cennika stosowanego przez odsprzedawców. Ceny odsprzedaży wyznacza odsprzedawca, a ostateczna cena wynika wyłącznie z umowy między klientem a odsprzedawcą. W celu uniknięcia wątpliwości, niniejszy dokument nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Innymi słowy, są to ceny sugerowane przez Microsoft, a każda sieć handlowa, czy sklep internetowy może wycenić sprzęt według własnego widzi mi się.

Identycznie jak to wcześniej ujawniono, konsola będzie sprzedawana w dwóch zestawach – z kontrolerem Kinect i bez niego. Bez względu na to, w pudełkach znajdziemy dwie gry. Jedną, wspólną, będzie FIFA 15. Wersja z Kinectem będzie miała dołożony Dance Central: Spotlight, a konsola bez kontrolera ruchu Forzę Motorsport 5. Warto nadmienić, że w każdym przypadku będą to kody na pobranie produkcji poprzez sieć.

Oto jak prezentują się ceny orientacyjne:

  • Xbox One bez Kinecta: 1699 PLN (wcześniej 1899 PLN)
  • Xbox One z Kinectem: 1999 PLN (wcześniej 2199 PLN)

Porównując z dzisiejszymi ofertami z Allegro, podane ceny są zbliżone, a nawet w kilku przypadkach nieznacznie niższe.

Trochę dziwi fakt, że firma nie chce wprowadzić konsoli bez dodatkowych gier. Przecież nie każdego muszą interesować dodane tytuły. Microsoft podał, że wraz z polską premierą gry, do sklepów trafią gry w następujących cenach:

  • Kinect Sports Rivals – 169 PLN
  • Forza Motorsport 5 Game of the Year Edition – 199 PLN
  • Dead Rising 3 Apocalypse Edition – 199 PLN
  • Ryse: The Son of Rome Legendary Edition – 199 PLN

Można było zaoferować “gołego” Xboksa One np. za 1299 PLN (bez Kinecta), a kupujący sam zdecydowałby się, w jaki tytuł chciałby zainwestować. Przecież konsola ma służyć do gier. Nadal nie wiadomo, jakie dodatkowe usługi zostaną zaoferowane polskim klientom. Wszyscy chyba pamiętają (nie)sławną prezentację sprzętu, kiedy to mocno zachwalano jej dodatkowe funkcje tj. możliwość oglądania filmów poprzez VOD, czy współpracę z sieciami telewizji kablowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftXbox One