Uncategorized

Microsoft oficjalnie kończy z Windows 3.x

Grzegorz Marczak
Microsoft oficjalnie kończy z Windows 3.x
38

Z dniem 1 listopada Microsoft oficjalnie zakończył żywot swojego pierwszego graficznego systemu operacyjnego czyli Windows 3.x. Wprawdzie wsparcie dla pierwszych windowsów zostało wstrzymane w roku 2001 ale licencja na sam system nadal była ważna. Nie wiem czy wszyscy pamiętają wymagania sytemu...

Z dniem 1 listopada Microsoft oficjalnie zakończył żywot swojego pierwszego graficznego systemu operacyjnego czyli Windows 3.x. Wprawdzie wsparcie dla pierwszych windowsów zostało wstrzymane w roku 2001 ale licencja na sam system nadal była ważna.

Nie wiem czy wszyscy pamiętają wymagania sytemu windows 3.11 (można się wzruszyć czytając):
Windows 3.x required an 8086/8088 processor or better that had a clock speed of up to 10MHz. It needed at least 640KB of RAM, seven megabytes of hard drive space, and a graphics card that supported CGA, EGA and VGA graphics.Pamiętam, że kiedy pierwszy raz na giełdzie komputerowej zobaczyłem windowsy nie bardzo mogłem zrozumieć do czego one są - był przecież Dos, który sprawował się świetnie. Interfejs użytkownika również mnie nie zachwycił, przyzwyczajony do linii poleceń dosa nie wierzyłem, że windowy będą wygodniejsze w codziennej pracy z komputerem.

Kompletnym nieporozumieniem były też dla mnie gry które działały tylko w windowsach - nie dość, że działały niestabilnie to były też jakieś takie dziwnie "pływające" (jeśli ktoś pamięta tamte czasy to będzie wiedział o co mi chodzi).

Z czasem jednak okazało się, że windowsy przekonały mnie do siebie i zostały ze mną do 2008 roku kiedy to przesiadłem się na system operacyjny apple (nadal jednak uważam, że windows XP to świetny system)

Ciekawe kto z was pamięta na ilu dyskietkach byłą wersja instalacyjna systemu windows 3.11?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftOS