Felietony

Microsoft i Nokia zapraszają - konferencja już 5 września

Konrad Kozłowski
Microsoft i Nokia zapraszają - konferencja już 5 września
17

Windows Phone 8 w natarciu? Miejmy nadzieję. Zaplanowana na 5 września konferencja prawdopodobnie dotyczyć będzie własnie nowych urządzeń z serii Lumia, które zasilą szeregi telefonów z systemem Windows Phone 8. Czy jest coś czym Nokia i Microsoft mogą nas zaskoczyć? Nadchodząca jesień ma upłyn...


Windows Phone 8 w natarciu? Miejmy nadzieję. Zaplanowana na 5 września konferencja prawdopodobnie dotyczyć będzie własnie nowych urządzeń z serii Lumia, które zasilą szeregi telefonów z systemem Windows Phone 8. Czy jest coś czym Nokia i Microsoft mogą nas zaskoczyć?

Nadchodząca jesień ma upłynąć pod znakiem "okienek" - 26 października to data oficjalnej premiery Windows 8 i tabletu Surface, a także w tym okresie spodziewany jest nowy Office 2013. Microsoft nie zapomina o obietnicach złożonych podczas czerwcowej konferencji i może być pewni, że 5 września w Nowym Jorku, temat Windows Phone będzie odgrywał pierwsze skrzypce. Niestety, nie zostały jednak ujawnione żadne informacje, czy podczas konferencji zostaną pokazane nowe urządzenia, wobec których oczekiwania są już naprawdę spore.

Zaproszenia zostały już rozesłane. Niestety nie zdradzają one zbyt wiele szczegółów.

Serial Lumia efekt współpracy firmy Nokia z Microsoftem - zdania naturalnie są podzielone, czy dzięki fiński gigant zdoła się podźwignąć z kolan i powstać. Muszę się przyznać, że Nokia Lumia 710 służy mi już od kilkunastu tygodni i oczywiście, nie jest urządzenie pozbawione wad, lecz system i sam telefon zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie. Nie czuję się oszukany faktem, że Windows Phone 8 nie będzie dostępny dla 710, w pełni to rozumiem. A sama sytuacja jest raczej porównywalna do braku aktualizacji wielu telefonów różnych producentów do Androida 4.0, wokół czego również powstał wielki szum.

WP8 sprawa wrażenie systemu dojrzalszego niż jego poprzednik, a opisywane w nim przeze mnie nowości prezentują się nad wyraz dobrze - brakuje jeszcze jednak tego najważniejszego elementu całej tej układanki - urządzeń na których rozwinie on skrzydła. Prawdopodobnie pierwszym z nich może być telefon marki Nokia z 4,3 calowym ekranem, którego zdjęcie pojawiło się w sieci. Czyżby Nokia również zdecydowała się kierować zasadą "im większy tym lepszy"? Pewien jednak jestem jednego - ze względu na ścisłą współpracę obydwu firm, nie spodziewałbym się premiery telefonu innej marki z tym systemem, przed prezentacją Nokii. Jako użytkownik telefonu z Windows Phone i zwolennik, od samego początku, kolaboracji Nokii i Microsoftu będę trzymał rękę na pulsie i na bieżąco Was w tym temacie informował.

Źródło, foto: 1, 2, 3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu