Tablety

Microsoft Edge dla tabletów. Lepsza alternatywa dla Safari i Chrome?

Albert Lewandowski
Microsoft Edge dla tabletów. Lepsza alternatywa dla Safari i Chrome?
8

Po niepowodzeniu z platformą Windows Phone / Mobile, Microsoft wziął się na poważnie za tworzenie aplikacji dla konkurencyjnych systemów od Apple oraz Google, dzięki czemu ma szansę porządnie zyskać na popularności urządzeń mobilnych. Teraz firma z Redmond przygotowała własną przeglądarkę, Microsoft Edge, w specjalnej wersji dla tabletów. Czy jednak ma szansę w tak wymagającej kategorii?

 Ofensywy ciąg dalszy

Już w zeszłym roku na smartfony z Androidem oraz iOS pojawił się oficjalnie Microsoft Edge. Bardzo dobrze, że wreszcie Amerykanie nie chcieli już na nic czekać i sami zaczęli napędzać rynek własnymi aplikacjami oraz usługami, by teraz nie przespać żadnego skoku popularności konkretnej technologii czy urządzeń.

Teraz natomiast ta przeglądarka internetowa jest dostępna dla tabletów. Ponownie jednocześnie zaprezentowano wersje dla Androida oraz iOS i bardzo dobrze, że nikt nie jest tu lepiej traktowany. Zresztą takie kategoryzowanie użytkowników nie wyszłoby najlepiej Microsoftowi. Sam program niewiele różni się względem tego z telefonów i też oferuje m.in. tryb czytania czy ulubione. Oczywiście istnieje pełna synchronizacja danych między poszczególnymi urządzeniami, na których jesteśmy zalogowani do jednego konta w przeglądarce.

Warto wspomnieć, że poprawiono wydajność Microsoft Edge. Co więcej, na podstawie doświadczeń użytkowników ze smartfonów wyeliminowano błędy, dzięki czemu na tabletach trafia już w pełni gotowy produkt.

Bardzo dobrze, że firma z Redmond buduje całą sieć swoich usług. Ma pakiet biurowy Office, chmurę OneDrive, komunikator Skype, klienta pocztowego Outlook, a teraz do segmentu mobile na dobre wkroczyła przeglądarka Edge. Moim zdaniem taka strategia jest o wiele lepsza niż utrzymywanie przy życiu własnego systemu operacyjnego bez przyszłości.

Zastanawiam się jednak, ile osób zdecyduje się na porzucenie Chrome czy Safari na rzecz tej konkretnej aplikacji. Być może skuteczne promowanie się w sieci, pozwoli Edge wywalczyć jakiś udział, choć nie będzie to zadanie łatwe.

źródło: App Store, Google Play przez PhoneDog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu