Xiaomi

Mi Band 6 NFC z płatnościami coraz bliżej Polski - na to czekamy!

Kamil Świtalski
Mi Band 6 NFC z płatnościami coraz bliżej Polski - na to czekamy!
2

To opcja na którą wielu miłośników opasek Mi Band czeka od lat. Wkrótce na naszym rynku ma pojawić się wariant opaski z obsługą płatności zbliżeniowych.

Opaski Xiaomi Mi Band są hitem od pierwszych wersji. Tanie, oferujące cały szereg funkcji, długo działające na jednym ładowaniu - czego tu nie lubić? Od lat jednak polscy użytkownicy zadają sobie pytanie: co z płatnościami? Mi Bandy sprzedawane w Chinach posiadają łączność NFC, ale lokalnie była ona bezużyteczna. Nie dało się za ich pomocą płacić w sklepach, a właśnie ta funkcja okazała się dla wielu kluczową. Wkrótce jednak - ma się to zmienić.

Xiaomi Mi Band 6 z płatnościami zbliżeniowymi

O tym że Xiaomi pracuje nad implementacją płatności zbliżeniowych w opasce na naszym rynku plotkowało się już od dłuższego czasu. Teraz wiemy, że na plotkach nie koniec. W najnowszej informacji prasowej czytamy:

Teraz, we współpracy z Mastercard, marka nr 1 na świecie w kategorii opasek wyposaża opaskę Mi Smart Band 6 w płatności zbliżeniowe. Dzięki dodaniu funkcji NFC, nowa wersja oferuje szybki, bezpieczny i wygodny sposób płacenia. Płatności są dokonywane sprawniej niż kiedykolwiek, bez względu na to, czy chodzi o codzienne zakupy spożywcze, płacenie za transport publiczny, czy nawet po prostu chwycenie kawy podczas codziennej trasy biegowej. Oprócz tego, zupełnie nowa wersja Mi Smart Band 6 NFC oferuje teraz również wbudowaną obsługę Aleksy Amazonu.

Wersja Xiaomi Mi Band 6 z NFC z asystentką głosową i obsługą płatności zbliżeniowych ma w najbliższych miesiącach trafić na nasz rynek. Valerie Nowak, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i innowacji w Europie twierdzi, że to dopiero początek dalszej ekspansji. Na tę chwilę firma rozszerza współpracę w Rosji, Białorusi i na Ukrainie - ale wkrótce mają rozpocząć działania w 19 nowych regionach. Niestety, póki co nie padły jeszcze żadne konkrety kiedy można spodziewać się premiery Xiaomi Mi Band 6 NFC z płatnościami zbliżeniowymi w Polsce.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu