Google

Lepsza nawigacja z nową opcją w Mapach Google? Poproszę jak najszybciej!

14

Czyżby do Map Google zbliżało się kolejne udogodnienie dla kierowców?

Mapy Google są jedną z tych usług giganta, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie już życia. Wygodne, wszechwiedzące, pomocne nawet w najbardziej patowych sytuacjach... przynajmniej w tej części świata. Bo z ich efektywnością bywa różnie — wszystko zależy od tego, gdzie jesteśmy i czego wymagamy. Lokalnie idzie im jednak świetnie — a ze względu na to, że są darmowe, dla wielu służą nie tylko pomocą w formie mapy, ale także nawigacji podczas podróży. Jest wiele elementów w tym module, przy których konkurencja zostawia Mapy Google daleko w tyle — ale regularne aktualizacje dokładają kolejne cegiełki. Stopniowo, regionalnie, ale z rozmachem. A najnowsza funkcja nad którą pracuje Google robi wrażenie. Jak informuje serwis Droid Life, wkrótce w Mapach Google mielibyśmy doczekać się informacji o światłach ruchu drogowego.

Światła ruchu drogowego zmierzają do Map Google

Pierwsze ślady na temat nadchodzących nowości zauważył jeden z czytelników Droid Life, u którego na mapie pojawiły się  ikony sygnalizatorów świetlnych. Podczas korzystania z trybu nawigacji — są one nieco większe, ale na tę chwilę to... tyle. Biorąc jednak pod uwagę analogiczne podejście do kwestii interfejsu jak to, które znamy z Map Apple gdzie takie opcje są już dostępne — daje to nadzieję, że niebawem także Mapy Google doczekają się wsparcia dla informacji na temat potencjalnego przestoju i pozwolą wybrać (przynajmniej pozornie) szybszą trasę. Wspomniane sygnalizacje dostępne są w buildzie 10.44.3 — ale prawdopodobnie wszystko zależy od lokalizacji oraz... zmian po stronie serwera.

To mógłby być bardzo fajny dodatek i ułatwienie dla wielu kierowców. Patrząc jednak na tempo wprowadzanie zmian i skomplikowanie dodawania takiego modułu, nie robię sobie specjalnych nadziei, że szybko zobaczymy je w Polsce. Niemniej nie ukrywam, że... przywitałbym je z otwartymi ramionami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu