Moje przemyślenia

Manifo.com wygrywa na InternetBeta 2011, publiczność wybrała lepiej

Grzegorz Marczak
13

Podczas tegorocznej konferencji InternetBeta 2011 odbył się konkurs starupów o intrygującej nazwie Startup Sito 2011. Do finału konkursu dostało się w sumie 11 startupów więc teoretycznie było z czego wybierać:  BenefitClub, Dymki, Gurupa, Klauzule niedozowolne, LANad, LingApp, Manifo, PicAds, Press...

Podczas tegorocznej konferencji InternetBeta 2011 odbył się konkurs starupów o intrygującej nazwie Startup Sito 2011. Do finału konkursu dostało się w sumie 11 startupów więc teoretycznie było z czego wybierać:  BenefitClub, Dymki, Gurupa, Klauzule niedozowolne, LANad, LingApp, Manifo, PicAds, PressPad, Webea.pl.

Jury w składzie Anna Zarudzka (Chilid), Jaromir Działo (Topicmarks), Bartłomiej Gola (SpeedUp Group), Rafał Han (BrightBerries) do gusty przypadł najbardziej starup manifo.com. Jest to dość poręczny i dobrze wykonany generator stron WWW, który dzięki intuicyjnemu interfejsowi pozwala szybko zbudować prywatną jak i firmową stronę WWW. Wszystko to robimy przy pomocy wizualnego edytora, który nie wymaga od nas wiedzy programistycznej. Model biznesowy to z tego co rozumiem głównie reklamy oraz konto premium. Warto też zwrócić uwagę, że manifo.com celuje w rynek globalny (już teraz jest dostępne kilka wersji językowych).

Startup wygląda na kawał porządnej roboty - ja mam jednak wątpliwości czy w dobie bloggera, tumblr, posterous, ninga i setek generatorów stron dostępnych w internecie manifo.com ma naprawdę szanse na to aby zaistnieć. Nie chodzi mi tutaj o porównywanie funkcjonalności manifo do posterous bo to jednak trochę inne narzędzia, bardziej mam na myśli potrzebę i zainteresowanie kolejnym generatorem stron www w momencie kiedy mamy bardzo dużo alternatywnych i popularnych rozwiązań.

Nagrodę publiczności wygrał natomiast startup lingapp.com. Jest to aplikacja wspomagająca uczenie się języków obcych. Ułatwia czytanie anglojęzycznych informacji, a także uczy słownictwa potrzebnego do ich lepszego zrozumienia. Zatem każdy czyta to co go interesuje, rozwijając swoje zainteresowania, a przy okazji ucząc się języka. Może to być zarówno przedsiębiorca, student, malarz, filantrop, informatyk i wielu innych.

Szczerze mówiąc o wiele bardziej podoba mi się wybór publiczności niż szacownego Jury. Zaskoczeniem jest dla mnie natomiast fakt, że Presspad nie został doceniony. Nie wiem wprawdzie jak wyglądały prezentacje i dyskusje ale wydaje mi się, że jest to jeden z ciekawszych i dobrze wykonanych projektów jakie ostatnio się pojawiły.

Oczywiście niezależnie od moje opinii zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę setek tysięcy zadowolonych i płacących użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup