Felietony

Make My Plate - startup, który pomoże Wam skomponować zdrowe posiłki

Kamil Mizera
Make My Plate - startup, który pomoże Wam skomponować zdrowe posiłki
11

Święta już za nami, a na świętach, jak to zwykle – dużo jedzenia, mało ruchu. Czujecie, że przybyło Wam trochę zbędnej wagi, a może chcecie z okazji nowego roku zrzucić kilka kilogramów, względnie utrzymać dobrą sylwetkę w nadciągającym 2013? Pomoże Wam w tym ten bardzo użyteczny startup. Make My...

Święta już za nami, a na świętach, jak to zwykle – dużo jedzenia, mało ruchu. Czujecie, że przybyło Wam trochę zbędnej wagi, a może chcecie z okazji nowego roku zrzucić kilka kilogramów, względnie utrzymać dobrą sylwetkę w nadciągającym 2013? Pomoże Wam w tym ten bardzo użyteczny startup.

Make My Plate to nowy serwis, który na razie jest jeszcze w wersji Beta, a którego zadaniem jest pomóc użytkownikom w skomponowaniu zdrowych posiłków przy zachowaniu kontroli nad przyjmowanymi kaloriami i to w bardzo plastyczny, wizualnie atrakcyjny sposób. Jak działa ten startup?

To proste. Przy rejestracji określamy nasze preferencje żywieniowe, aktywność, wagę, wiek i wzrost oraz pożądaną wagę. Serwis sam określa ile kalorii dziennie możemy przyjmować, aby schudnąć lub utrzymać obecną wagę a następnie daje nam szereg narzędzi do tworzenia naszych zdrowych posiłków.

Przede wszystkim mamy panel wirtualnego talerza, na który nakładamy składniki, które chcemy zjeść w danej chwili, czy to na śniadanie czy na obiad. Jedzenie i napoje posegregowane są oczywiście na różnego rodzaju kategorie i mają swoje graficzne reprezentacje. Wybieramy więc na śniadanie, na przykład, banana, kanapkę z serkiem i pomidorem oraz herbatę i kładziemy to na nasz wirtualny talerz. Możemy porcjować wybrane produkty. Serwis sam oblicza, ile kalorii właśnie chcemy spożyć i ile jeszcze na dany dzień możemy przyjąć. Dodatkowo pokazuje, ile jaki produkt ma kalorii, ile tłuszczu, białka, etc. W ten sposób możemy kontrolować naszą wagę i to, co jemy.

Oprócz tego serwis oferuje również różnego rodzaju przepisy, które mogą nam pomóc w zrzuceniu wagi oraz sugeruje gotowe zestawy („talerze”) na dane pory posiłków. Dużą wartością serwisu jest to, że użytkownicy mogą dzielić się swoimi zestawami, dzięki czemu wciąż możemy odkrywać nowe pomysły na posiłki, wymieniają się również doświadczeniami i przepisami. Make My Plate to również aplikacja na iOSa.


http://youtu.be/RKB_cDGV-3g
Nie jest to oczywiście jedyny serwis, który ma pomagać w utrzymaniu czy zrzuceniu wagi poprzez kontrolę tego, co się je – takich produkcji jest cała masa, również w Polsce. Jednak zastosowanie przez Make My Plate wizualizacji posiłków i postawienie na dzielenie się zestawami może być bardzo atrakcyjne dla użytkowników i zdecydować o sukcesie tego startupu. Osobiście serwis ten bardzo przypadł mi do gustu, mimo tego, że graficznie jeszcze sporo zostawia do życzenia. Na pewno warto dać mu szansę.

Zdjęcie: Lake Nona Now

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu