Apple

Lubiana funkcja z iPhone'a ma trafić także do Macbooków - ale będziemy musieli na nią poczekać

Kamil Świtalski
Lubiana funkcja z iPhone'a ma trafić także do Macbooków - ale będziemy musieli na nią poczekać
17

Z najświeższych informacji podawanych przez popularnych analityków rynkowych - Apple w najbliższych latach w każdym ze swoich urządzeń miałoby zaoferować Face ID.

Macbooki nie są ani najlepszymi, ani najtańszymi, komputerami na rynku - ale mają kilka asów w rękawie, które sprawiają że ludzie z całego świata wybierają właśnie je. I jako jeden z tych rozleniwionych dobrą współpracą między urządzeniami, a także fajnie opracowany system operacyjny - nie planuję zmieniać komputera. Choć faktem jest, że przed zakupem najbliższego modelu odczekam aż inni go solidnie przetestują, aby znów nie trafić na nienaprawialną klawiaturę i inne niespodzianki które nie należą do miłych. Analitycy od lat bawią się niejako we wróżenie z fusów, a plotek i przecieków na temat sprzętów które mają zawitać na rynek dopiero za kilka lat także nie brakuje. Teraz Mark Gurman poinformował o jednym z celów Apple na najbliższe lata. Według jego informacji, wszystkie sprzęty firmy w najbliższych latach mają doczekać się Face ID.

Każdy iPad, iPhone i Macbook z Face ID — tak według Marka Gurmana wygląda przyszłość sprzętów Apple

Obecnie Face ID, czyli technologia zaawansowanych kamer odpowiedzialna za odblokowywanie urządzenia, dostępna jest wyłącznie w iPhone'ach oraz iPadach z serii Pro. Według Gurmana najbliższe lata miałyby otworzyć tej technologii furtkę do kolejnych urządzeń. Na tę chwilę jednak tańsze smartfony (jak iPhone SE) i tablety (m.in. iPady, iPady Air) oraz komputery korzystają z Touch ID — czyli czytników linii papilarnych. Przede wszystkim ze względów na cięcie kosztów, a także — w przypadku komputerów — zbyt cienkie ekrany, przy których nie ma szans zaimplementować zaawansowanych kamer. Niestety, nie są to zmiany, które miałyby dotrzeć do nas w tym roku, a najwcześniej w 2022. Moim zdaniem - lepiej późno, niż wcale.

Odblokowywanie komputera dzięki Face ID? Poproszę jak najszybciej!

Face ID to jeden z dwóch (obok ekranu 120 Hz) powodów, dla których jedynym tabletem który mnie interesuje z oferty firmy jest iPad Pro. Nie wyobrażam sobie już powrotu do czytnika linii papilarnych w smartfonie, a z tego z komputerze nigdy nie korzystam. Przede wszystkim dlatego, że przez problemy skórne - u mnie częściej nie działa, niż działa. Obecnie najfajniejszym sposobem na odblokowywanie komputera jest Apple Watch, gdy ten jest odblokowany — mam dostęp do komputera bez konieczności podawania hasła. Mimo wszystko opcja z zaawansowanym systemem kamer wydaje się być jeszcze wygodniejsza, no i nie wymaga dodatkowych urządzeń, na linii połączenia z którymi także czasem bywają przygody.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu