Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Felietony

Lord Kurszwil, czyli od śmiesznego chłopaka do youtubowego patusa

GM
Grzegorz Marczak
58

Jeżeli masz duże cyce, zajebistą dupę, jesteś dobra z ryja, to odzywaj się do mnie na priv. Mam 20 tysięcy na zakupy dla Ciebie, a Ty płacisz w naturze - w takim mniej więcej stylu wypowiada się na ostatnim swoim filmie niegdyś sympatyczny chłopak z YouTube o pseudonimie Lord Kruszwil.

O Lordzie Kruszwilu pisał już kiedyś na łamach Antyweb Paweł Winiarski. Młody chłopak wykreował sobie postać milionera i w dość satyryczny sposób uczył innych, jak powinien zachowywać się milioner. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że aby utrzymać gigantyczną oglądalność, jaką zdobył z każdym kolejnym kwartałem, musiał być jeszcze bardziej kontrowersyjny. Materiały były coraz głupsze i coraz bardziej było widać brak pomysłu na to, co robić w sieci. Zasięgi wprawdzie nie spadały, ale poziom obniżył się dramatycznie.

Ostatnie materiały pokazały jednak to, że z śmiesznego chłopaka z YouTuba rodzi się klasyczny patol. Ma jakieś pretensje do YouTube, że mu ucina zasięgi i w wulgarny sposób dziękuje za to w swoim ostatnim filmie. Towarzyszący mu człowiek w torebce na głowie sugeruje nawet, że jeśli YouTube nie zmieni podejścia, to oni nic nie będą na tym kanale nagrywać (myślę, że Google jest już przerażone tą deklaracją). Przy okazji padają też hasła o pracowników YouTube, co mu mogą zrobić ci ludzie zarabiający 3500 PLN.

Nasz nowy patusek wraz z kolegą uruchomili też nowy kanał. Twierdzą, że tam im nikt zasięgów nie obetnie. A jak ich zablokują, to stworzą kolejny. Wojnę z YouTube na pewno wygrają

Nowe materiały to jednak sięganie poniżej poziomu Youtubowego dna:

Obawiam się, że ten nowy patus faktycznie uwierzył w wykreowaną przez siebie postać i myśli, że jest bogiem na YouTube. Z wypchanymi kieszeniami pieniędzmi udaje, że “dyma YouTube”. Przy okazji chwali się kolejnymi rekordami najszybciej pozyskiwanymi subskrypcji.

Głupie treści w internecie to standard, jednak w przypadku tego kanału te treści są już od dawna szkodliwe dla otoczenia i w szczególności dla młodych ludzi. Kiedy widzę, jak na oko 10-12 letnie dziecko pluje i wyzywa innych od pedałów i jest to główny “śmieszny” wątek całego filmu, to wiadomo, że w następnych materiałach będzie już tylko gorzej.

Był Lord Kruszwil i było śmiesznie - teraz mamy kolejnego patusa, któremu puściły ostatecznie nerwy i pokazał się od jak najgorszej strony. Polecam zgłaszać wskazane w tym materiale firmy. Wbrew pozorom YouTube jest w stanie permanentnie zbanować go z platformy, jak to miało miejsce w przypadku patostremerów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot