Android

Lokalizator telefonów z Androidem z nową funkcją zdalnej blokady ekranu

GU
Grzegorz Ułan
18

Udostępniona przez Google na początku sierpnia usługa Android Device Manager doczekała się właśnie niezwykle przydatnej funkcji w przypadku kradzieży telefonu, jaką jest zdalna blokada telefonu. Wcześniej mogliśmy zadzwonić na zagubiony telefon, co ułatwiało jego odnalezienie na przykład, gdy zap...

Udostępniona przez Google na początku sierpnia usługa Android Device Manager doczekała się właśnie niezwykle przydatnej funkcji w przypadku kradzieży telefonu, jaką jest zdalna blokada telefonu.

Wcześniej mogliśmy zadzwonić na zagubiony telefon, co ułatwiało jego odnalezienie na przykład, gdy zapodział się gdzieś w domu oraz wymazać dane, jeśli wiemy, że został nam skradziony. W komentarzach sugerowaliście, że co bardziej ogarnięty złodziej z łatwością pozbędzie się tego balastu i wyłączy go w ustawieniach. Teraz zadanie to będzie miał znacznie utrudnione.

Nawet, jeśli nie mieliśmy wcześniej ustawionej żadnej blokady ekranu ADM zdalnie włączy taką blokadę z wygenerowanym przez nas hasłem na stronie. W tym momencie jedyną opcją ominięcia tego zabezpieczenia, oczywiście jeśli będziemy mogli odpowiednio szybko zareagować i włączyć tę blokadę, będzie wyłączenie telefonu, uruchomienie w trybie recovery i full wipe, jeżeli jest zrootowany oraz opcja "hard reset" - przywrócenie ustawień fabrycznych przyciskami na wyłączonym telefonie. Chyba, że pominąłem jeszcze coś. Dajcie znać w komentarzach.

via Lifehacker/źródło Android Police.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blokadakradzież