Świat

Gmail coraz bezpieczniejszy

Gmail coraz bezpieczniejszy
4

W dniu wczorajszym, na blogu oficjalnym usługi Gmail pojawiła się notka dotycząca nowych funkcji poczty, mających zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Erwin D'Souza pisze w niej o tym, że developerzy Google są świadomi jak użytkownicy Gmail korzystają ze swojej poczty. Wielu z nich przegląda swoją...

W dniu wczorajszym, na blogu oficjalnym usługi Gmail pojawiła się notka dotycząca nowych funkcji poczty, mających zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Erwin D'Souza pisze w niej o tym, że developerzy Google są świadomi jak użytkownicy Gmail korzystają ze swojej poczty. Wielu z nich przegląda swoją skrzynkę za pośrednictwem kilku komputerów dziennie lub nawet korzystając z urządzeń mobilnych umożliwiających przeglądanie internetu.

Pierwszą z nowych funkcji jest możliwość zdalnego wylogowania z otwartych sesji poczty. Funkcja ta przydatna jest w szczególności, gdy jak wspomniałem korzystamy z kilku stanowisk. Gdy przypadkowo zostawimy, na którymś z nich zalogowany Gmail, możemy bez problemu sprawdzić to i wylogować wszystkie sesje naciskając jeden przycisk.

Powyżej zobaczyć można podsumowanie otwartych sesji naszej poczty. Pojawia się ono, wtedy gdy poza naszą skrzynką jest uruchomiona dodatkowo na innym stanowisku niż te, na którym obecnie się znajdujemy. Podany jest również numer IP tego stanowiska, tak abyśmy mogli (jeśli znamy numery IP swoich stanowisk) stwierdzić gdzie znajduje się ono.

Jeśli potrzebujemy więcej informacji, to po kliknięciu linku "Detalis" (w polskiej wersji prawdopodobnie "Dowiedz się więcej") zobaczymy powyższe podsumowanie obecnie trwających sesji oraz wcześniejszych logowań.

Nowe funkcje Gmail są bardzo przydatne, w szczególności gdy korzystamy z poczty w celach bardziej zawodowych. Kontrola i monitorowanie dostępu mogą bowiem oszczędzić nam wielu niepotrzebnych nerwów związanych z wyciekiem danych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailsecurityemail