Internet

Listy zadań, składników, serwisów, aplikacji, miejsc, porad... Teraz wszystkie w jednym miejscu

Tomasz Popielarczyk
Listy zadań, składników, serwisów, aplikacji, miejsc, porad... Teraz wszystkie w jednym miejscu
3

Jakie składniki są potrzebne do zrobienia domowego piwa? Co warto odwiedzić w Zurychu? Które aplikacje do edycji zdjęć na iOS są najlepsze? Te i wiele innych informacji znajdziemy w nowej funkcji Wunderlist o nazwie Discover. Teraz użytkownicy serwisu z całego świata mogą dzielić się swoimi, często...

Jakie składniki są potrzebne do zrobienia domowego piwa? Co warto odwiedzić w Zurychu? Które aplikacje do edycji zdjęć na iOS są najlepsze? Te i wiele innych informacji znajdziemy w nowej funkcji Wunderlist o nazwie Discover. Teraz użytkownicy serwisu z całego świata mogą dzielić się swoimi, często szalonymi listami.

Teoretycznie Wunderlist jest aplikacją do tworzenia list zadań. Teoretycznie. W praktyce bowiem usługa została przystosowana tak naprawdę do tworzenia list czegokolwiek. Możemy tutaj zbierać filmy, które chcemy obejrzeć, robić listy zakupów, zbierać składniki na potrawy, spisywać swoją biblioteczkę gier i robić wiele, wiele innych. Od niedawna każdą z tych list możemy uczynić publiczną i dzielić się dobrymi treściami ze światem. Sęk w tym, że aby to zrobić musieliśmy rozsyłać wszystkim linki do naszych list. Aż do teraz.

Twórcy Wunderlist ogłosili uruchomienie serwisu Discover, gdzie będziemy mogli znaleźć wszystkie publiczne listy przygotowane przez użytkowników usługi. Całość ma postać strumienia złożonego z czterech kolumn kafelków. Każdy posiada swój własny, unikatowy obrazek, a także informację o liczbie polubień i zawartych przez autora pozycji.

Co tutaj znajdziemy? Kreatywność internautów nie zna granic. Obok dość zwyczajnych list ze składnikami na pewne potrawy, polecanymi filmami i serialami znajdziemy też m.in. najlepsze strony dla miłośników psów, najlepsze taneczne GIF-y, a nawet najlepsze miejsca, gdzie serwują burgery w Berlinie. Możliwości są właściwie nieograniczone, więc jeżeli szukacie wartościowych treści, warto zaglądać tutaj regularnie.

Uruchomieniu serwisu Discover towarzyszy konkurs, w którym twórcy chcą oddać iPhone'a 6. Aby wziąć w nim udział, należy oczywiście przygotować swoją publiczną listę i opublikować ją z odpowiednim tagiem. Szczegóły na ten temat znajdziecie na blogu Wunderlist. Oczywiście wygrywa najbardziej interesujący (szalony) pomysł.

Nie ukrywam, że Wunderlist to aktualnie moja ulubiona usługa do tworzenia list. Funkcja Discover wydaje się być sympatycznym uzupełnieniem jej dodatkowych funkcji. W rezultacie powstał serwis, który nie ogranicza się tylko do jednego zastosowania. Pytanie, czy ma on jakieś szanse z Google Inbox, które wydaje się również celować w potrzeby osób, które chcą sprawniej zarządzać zadaniami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupto doWunderlistlisty