Ciekawe strony

Linkr.pl konkurencja dla wykopu?

Grzegorz Marczak
Linkr.pl konkurencja dla wykopu?
10

Na jakimś blogu jakaś osoba podała linka do strony www.linkr.pl. Nie da się ukryć, że jest to kolejny polski digg z tym że pierwszy był wykop. Zadaje sobie pytanie jaki ma sens tworzenie drugiego takiego samego serwisu o takiej samej funkcjonalności ?. Oczywiście nie jest to nic nagannego ale jeś...

Na jakimś blogu jakaś osoba podała linka do strony www.linkr.pl. Nie da się ukryć, że jest to kolejny polski digg z tym że pierwszy był wykop.

Zadaje sobie pytanie jaki ma sens tworzenie drugiego takiego samego serwisu o takiej samej funkcjonalności ?. Oczywiście nie jest to nic nagannego ale jeśli autorzy serwisu nie dają użytkownikom czegoś nowego co prezentuje się lepiej i sprawniej niż obecne serwisu to po co ?

Linkr.pl jest dziełem osób które stworzyły serwis osemka.pl (wstyd się pewnie przyznać ale nigdy wcześniej nie widziałem tego portalu) na którym znajdziemy takie funkcjonalności jak galerie, hosting, blogi, liczniki itp. – jednym słowem rasowy portal.

Nadal jednak nie rozumiem dlaczego zamiast nawiązać współpracę z wykopem, który ma już swoją renomę i coraz większą bazę artykułów, nawet takie serwisy jak osemka.pl wolą robić kolejnego digga na własną rękę?

Przeglądając linkr.pl nie znajduję nic czego nie ma na wykopie (nie wspominając o diggu) – a więc mamy możliwość oceniania dodanych linków, komentowania ich, wysyłania linku do znajomych itp.

To co odróżnia linkr od wykopu to obok tagów stosowanie standardowych kategorii. Musze przyznać że układ mieszany czyli tagi i kategorie powoduje iż informacje których się szuka znajduje się dużo łatwiej. Ostatnim elementem na który zwróciłem uwagę jest wyszukiwarka – wydaje się że na linkr w porównaniu do wykopu działa ona lepiej – a znalezione słowa czy ciągi znaków są w tekście zaznaczane poprzez specjalne tło.

Grafika – wiadomo to kwestia gustu – osobiście nie podoba mi się wygląd linkr – rażące są również pewne niedociągnięcia w grafice – jak np. złe wykończenie guzików „dodaj link”, twój profil” itp. (jeśli ktoś nie wie o co chodzi race spojrzeć na górne rogi tych guzików – tło ich jest różne od tła na które są nałożone)

Podsumowując – serwis realizuje z pewnością funkcje które miał realizować – pytanie czy będzie popularny ? – moim zdaniem popularność linkr mogą zapewnić jedynie wierni czytelnicy / użytkownicy portalu osemka.pl – reszta wybierze wykop lub gwar.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu