LG

LG powraca do Windows Phone, to może być dobra zapowiedź

Konrad Kozłowski
LG powraca do Windows Phone, to może być dobra zapowiedź
6

Nieoficjalne informacje sprzed tygodnia okazały się być prawdziwe i to wcześniej niż pierwotnie sądzono. Nowy smartfon LG miał zostać zaprezentowany dopiero 21 maja, lecz amerykański operator Verizon postanowił odkryć karty tydzień wcześniej. LG Lancet to najnowszy smartfon koreańskiej firmy, który...

Nieoficjalne informacje sprzed tygodnia okazały się być prawdziwe i to wcześniej niż pierwotnie sądzono. Nowy smartfon LG miał zostać zaprezentowany dopiero 21 maja, lecz amerykański operator Verizon postanowił odkryć karty tydzień wcześniej. LG Lancet to najnowszy smartfon koreańskiej firmy, który można uznać za światełko w tunelu dla powrotu zainteresowania firmy platformą Microsoftu.

Doskonale pamiętam LG Optimus 7 - był to jeden z pierwszych telefonów z zupełnie odmienioną odsłoną okienek pod nazwą Windows Phone 7 (Series). Wzbudzał niemałe zainteresowanie, lecz głównie wśród osób interesujących się rynkiem mobilnym. Zdecydowanie popularniejsze były jednak Lumie od fińskiej Nokii, czemu wcale nie można się było dziwić, a nawet i urządzenia HTC zaskarbiły sobie sympatię polskich użytkowników. LG dość długo podejmowało decyzję o ponownym wyborze mobilnego systemu Microsoftu, ale stało się. Pojawia się LG Lancet, lecz najprawdopodobniej to tylko przygrywka.

Nowy smartfon tej firmy jest bowiem dostępny wyłącznie w ofercie amerykańskiej sieci Verizon. Czy i kiedy model ten trafi na inne rynki? Tego nie wiemy, lecz można snuć domysły, że wcale do tego dojdzie, bo już niejednokrotnie tworzone na życzenie operatorów smartfony nigdy nie były dostępne w wolnej sprzedaży na zagranicznych rynkach. Czym charakteryzuje się Lancet? Nie jest to telefon z górnej półki - może on pochwalić się procesorem Qualcomm Snapdragon 410 o taktowani 1,2 GHz, ekranem o rozdzielczości 854 na 480 pikseli i przekątnej wynoszącej 4,5 cala, kamerą o rozdzielczości 8 megapikseli, 8 gigabajtami pamięci wbudowanej oraz slotem na karty microSD, a także najnowszą wersją Windows Phone 8.1 z dodatkami od LG. Wśród nich znalazły się obsługa dwukrotnego tapnięcia w ekran w celu obudzenia go i wykonywanie zdjęć przednią kamerą za pomocą gestów.

Prawie co dzień piszemy o kolejnych nowościach i przeciekach dotyczących Windows 10 Mobile, podobnie jak o producentach, którzy będą zainteresowani przygotowaniem urządzeń z tym systemem. Pojawienie się nowych Lumii jest przesądzone, o HTC od czasu do czasu słyszymy pewne pogłoski, lecz jeśli chodzi o LG to do tej pory nie doczekaliśmy się nawet żadnego skrawka informacji. Czy zaprezentowanie modelu Lancet można interpretować, jako zapowiedź bardziej konkretnych działań koreańskiej firmy w tym kierunku?

Rozumiem, że pojawi sie wielu sceptyków tej teorii i wiele negatywnych głosów od osób mających na uwadze dotychczasowe przygody LG z Windowsem, ale takiego scenariusza nie można wykluczyć. Microsoft jest zdeterminowany bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a presja nad nową wersją systemu jest aż przytłaczająca. Wydaje mi się, że jeden, co najwyżej dwóch producentów słuchawek to zbyt mało, by można było pomarzyć o czymkolwiek więcej niż marginalnym udziale w rynku. Bo przecież Microsoft nie może być zadowolony z tego, co osiągnął do tej pory, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu