Moje przemyślenia

Labstary konkurs WP dla startupów z małą wpadką na początku

Grzegorz Marczak
39

Portal WP organizuje moim zdaniem ciekawy konkurs dla startupów czyli Labstar. Pechowo się trochę z tymi webstarami naszym kojarzy - ale niech będzie. Nagrodą dla zwycięzcy ma być do 200 tysięcy złotych inwestycji w wybrany serwis oraz 750 tysięcy złotych w działaniach promocyjnych (to chyba liczone...

Portal WP organizuje moim zdaniem ciekawy konkurs dla startupów czyli Labstar. Pechowo się trochę z tymi webstarami naszym kojarzy - ale niech będzie. Nagrodą dla zwycięzcy ma być do 200 tysięcy złotych inwestycji w wybrany serwis oraz 750 tysięcy złotych w działaniach promocyjnych (to chyba liczone jest po cenie z cennika za reklamę na WP).

Oprócz twardych korzyści jest tez oczywiście wsparcie mentorów, oraz wsparcie technologiczne i związane z prowadzeniem firmy (księgowość itp). WP nie będzie też chciało zabrać większościowego pakietu udziałów zwycięzcy (co się chwali).

Zgłoszenia do konkursu WP można wysyłać do 5 kwietnia i praktycznie nie ma ograniczeń co do stopnia realizacji startupa. Można więc zgłaszać zarówno pomysł jak i praktycznie gotowe produkty. serwisy czy usługi. Zresztą wszystko znajdziecie na stronie labstar.wp.pl

Jest jedna pewien mały zgrzyt związany z całym konkursem. Dość dostanie opisał i skomentował go Artur Kurasiński na Facebooku - Artur został zaproszony do konkursu jako jeden z mentorów:Jeśli WP chce w ten sposób przeprowadzić profesjonalny konkurs dla startupów trwający kilka miesięcy to chyba faktycznie tylko osoby z Gdańska i okolic zgłoszą się na mentora. Brałem udział w kilku konkursach jak mentor i wiem, że 2 dniowa impreza tego typu jest dość wyczerpująca. Dodatkowo pojawia się oczywiście koszty przejazdów oraz te związane z nie wykonywaniem własnej pracy. To jednak tylko koszty - o zarabianiu na tego typu imprezach już nie będę wspominał bo chyba wszyscy by mnie ukamienowali :)

Wiem, że mentorzy na pewno kochają startupy :), ale jest też pewna granica przy której każdy zaczyna patrzeć do własnego portfela i zastanawiać się dlaczego mam inwestować (skro organizatorem konkursu jest duży Polski portal internetowy) własne pieniądze i co ważniejsze czas.

Myślę, że ta mała niefrasobliwość ze strony Labstartów zostanie skorygowana.

Ps. Dodam, że nie walczę o swoje - nie dostałem zaproszenia, nie wybieram się, nie ma czasu - chętnie natomiast opiszę finalistów :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupPolskawp