Polska

Wolontariusze WOŚP po raz pierwszy będą mogli kwestować również online dzięki eSkarbonce

GU
Grzegorz Ułan
20

Już niedługo 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dostaliśmy właśnie informację od Mastercard, iż od tej edycji wolontariusze WOŚP po raz pierwszy będą mogli skorzystać z dedykowanej im platformy iWolontariusz, na której to będą mogli wygenerować własną eSkarbonkę.

Dzięki czemu kwestować będą mogli nie tylko w dniu finału, zbierając datki do kartonowych pudełek, ale już od jutra w sieci, udostępniając wygenerowany link, czy to w sieciach społecznościowych czy doklejając go do stopki w adresie email, a za pomocą którego internauci będą mogli wpłacać swoje darowizny na rzecz WOŚP.

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP:

Zdecydowanie największą grupę wolontariuszy stanowią ludzie młodzi, dla których media społecznościowe to codzienność. Chcemy wykorzystać potencjał ich aktywności w sieci, dlatego we współpracy z firmą Mastercard przygotowaliśmy eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, które można udostępniać na Facebooku czy Twitterze. To kolejna opcja wsparcia Orkiestry, a dla nas szansa, by odmieniać trudną rzeczywistość i pomagać w wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków w całej Polsce.

Platforma iWolontariusz ma być takim centrum informacji dla wolontariuszy, a eSkarbonka to tylko pierwsza z wielu funkcji dodatkowych, które mają się pojawiać systematycznie w najbliższym czasie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: