Apple

Ku uciesze użytkowników, Apple wycofuje się z kontrowersyjnej zmiany

Daniel Wójcik
Ku uciesze użytkowników, Apple wycofuje się z kontrowersyjnej zmiany
17

Po kilku tygodniach narzekań użytkownicy dopięli swego. Apple nie zmusza nas już do jedynego słusznego dźwięku powiadomień. W najnowszej wersji iOS będziemy mogli go wybrać samodzielnie!

Apple niespecjalnie słynie z tego, że ich smartfony dają duże pole do manewru w temacie ich dostosowywania do własnego widzimisię. Firma ma swoją wizję tego, jak mamy korzystać z iPhone'a i konsekwentnie się tego trzyma.

Kontrowersyjna zmiana domyślnego dźwięku powiadomień w iPhone

Wraz z nowym iOS 17 wprowadziła jednak kontrowersyjną zmianę w postaci nowego, domyślnego, dźwięku powiadomień. I w przypadku oprogramowania gdzie użytkownicy nie mogli dobrać wewnątrz aplikacji, sprawa zrobiła się skomplikowana. Nowy dźwięk bowiem jest cichy i najzwyczajniej w świecie dla nich niesłyszalny.

O sprawie głośno było tuż po premierze nowego systemu iOS, czyli w drugiej połowie września. Od tego czasu narzekaniom nie było końca, ale pojawiły się dobre wieści. Po kilku tygodniach gigant z Cupertino nareszcie pozwala zmienić domyślny dźwięk powiadomień w ich smartfonach!

fot. Kamil Świtalski

Zmiana domyślnego dźwięku powiadomień w iPhone. Od iOS 17.2 to będzie możliwe

Pierwszy raz opcję zmiany domyślnego dźwięku powiadomień podpatrzono w czwartej becie iOS 17.2. I wygląda na to, że po zalewie negatywnych komentarzy gigant z Cupertino się ugiął i uznał, że zamiast irytować użytkowników — lepiej będzie pozwolić im samodzielnie wybrać który dźwięk powiadomień ma być dla nich domyślnym.

Nowa opcja czeka na nas w Ustawieniach -> Dźwięku i haptyce. To właśnie w tamtejszym menu pojawiła się nowa pozycja: domyślne powiadomienia. I w jej ramach możemy wybrać dźwięk, który nam się żywnie podoba. Możemy przywrócić klasyczny Trójdźwięk, albo skorzystać z czegoś innego z tamtejszej biblioteki. Decyzja należy do nas.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu