Gry

Ktoś wykradł z CD Projekt dane dotyczące gry Cyberpunk 2077

Grzegorz Ułan
Ktoś wykradł z CD Projekt dane dotyczące gry Cyberpunk 2077
12

Informacje na temat Cyberpunk 2077 - gry tworzonej przez CD Projekt RED - zostały wykradzione przez nieznanych sprawców. Sprawcy żądają okupu za wstrzymanie publikacji danych! Jeżeli wierzyć CDP - dane dotyczące Cyberpunk 2077 są stare i nieaktualne.

Informacjami tymi dzielą się fani na forach, jedną znaleźliśmy na tym forum.

Serwis PPE.pl jest też już w posiadaniu oficjalnego oświadczenia w tej sprawie od CD Projekt.

Drodzy gracze,

Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Możecie być pewni, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, powiemy Wam więcej na temat gry Cyberpunk 2077 – oficjalnie.

Zespół CD PROJEKT RED

Firma uspokaja, że treść wykradzionych dokumentów jest nieaktualna, mimo to, złodzieje zażądali okupu, w zamian za obietnicę nieopublikowania tych plików.

Wykradzione dokumenty są ze wczesnej fazy projektowania, ale to i tak będzie stanowiło problem dla firmy, która cały czas pracuje nad tym projektem. Według ostatnich doniesień finalna wersja Cyberpunk 2077 ma się pojawić dopiero w 2019 roku. Niemniej CD Projekt apeluje, by unikać innych publikacji na temat tej gry niż te oficjalne, od producenta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

CD ProjektCyberpunk 2077