Moje przemyślenia

Kto jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o żądania usunięcia treści z Google ? Polski serwis

GM
Grzegorz Marczak
6

Google wypuścił kolejny raport przejrzystości (Transparency Report) dowiemy się z niego ile było żądań do Google o ujawnienie danych użytkownika (z podziałem na kraje) ale również żądań usunięcia treści z wyszukiwarki. Pokazujemy, ile wniosków o usunięcie informacji z naszych usług wpływa do nas...

Google wypuścił kolejny raport przejrzystości (Transparency Report) dowiemy się z niego ile było żądań do Google o ujawnienie danych użytkownika (z podziałem na kraje) ale również żądań usunięcia treści z wyszukiwarki.

Pokazujemy, ile wniosków o usunięcie informacji z naszych usług wpływa do nas od właścicieli praw autorskich i instytucji rządowych. Mamy nadzieję, że kroki, jakie podejmujemy w kierunku większej przejrzystości, pomogą w informowaniu opinii publicznej na temat odpowiedniego zakresu działań i uprawnień związanych z regulowaniem treści online.

I kto jest na pierwszym miejscu nasza polska duma i chwała jeśli chodzi o startupy które podbiły świat czyli Filestube.com. W sumie w badanym okresie Google dostało 98 270 wniosków o usunięcie odsyłaczy do Filestube. (877 tygodniowo). Zgłoszono w ten sposób 1, 8 miliona urli do wykasowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google