Mobile

Koniec z marnowaniem żywności w restauracjach? Do Polski wchodzi Too Good To Go

GU
Grzegorz Ułan
8

Marnowanie jedzenia, to globalny problem, a niejako odpowiedzią na niego jest aplikacja Too Good To Go, która działała do tej pory w 11 krajach Europy. Polska dołącza właśnie do tego grona, na razie tylko Warszawie.

Too Good To Go to aplikacja mobilna, jak każda inna służąca do zamawiania jedzenia z tą różnicą, że nie znajdziemy w niej gotowych dań do kupienia, a... niespodziankę w dużo niższej cenie. A to dlatego, że współpracujące restauracje na koniec dnia sprzedają potrawy, które nie zeszły im danego dnia.

Too Good To Go rozpoczęło swoją działalność w 2016 roku i jak dotąd mamy...Niewiarygodną społeczność 11 milionów pogromców marnowania jedzenia na całym świecie. Ponad 25 000 sklepów partnerskich w całej Europie. Wspólnie uratowaliśmy ponad 16 milionów posiłków przed wyrzuceniem. Przed nami jednak jeszcze długa droga, aby wywrzeć taki wpływ, jaki chcemy i jakiego potrzebuje nasza planeta. Naszym celem jest zmienić postawy i stworzyć ruch przeciw marnotrawieniu jedzenia. Nasza wizja to świat bez marnotrawstwa i nie zatrzymamy się, dopóki tego nie osiągniemy!

Jak to dokładnie działa? Po uruchomieniu aplikacji (dostępna na Androida i iOS) wyszukujemy interesującą nas restaurację w pobliżu, wybieramy proponowany zestaw niespodziankę i płacimy. Do wyboru jest karta płatnicza, Apple Pay, dotpay czy PayPal, a po zapłaceniu, w określonych w zamówieniu godzinach, udajemy się do lokalu po nasz posiłek. W powyższym przypadku zestaw kosztujący normalnie 30,00 zł przeceniony został do jedynie 9,99 zł.

Pomysł i idea szczytna. Przy założeniu, że wybieramy lokal, w którym w zasadzie każdy posiłek byśmy mogli zamówić i zjeść możemy sporo zaoszczędzić, a przy okazji zadbać o naszą planetę. Warto zaznaczyć, że Too Good To Go debiutuje w Polsce w chwili, kiedy już od kwietnia działa nasze rodzime konkurencyjne rozwiązanie w postaci aplikacji Foodsi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu