Polska

Koniec programu Standard Allegro, w jego miejsce Super Sprzedawca z wyższymi wymogami

Grzegorz Ułan
Koniec programu Standard Allegro, w jego miejsce Super Sprzedawca z wyższymi wymogami
22

Po zmianach w wyglądzie ofert i nowym systemie komentarzy na Allego, przyszedł czas na kolejne nowości. od 10 sierpnia program Standard Allegro przestanie funkcjonować, w zamian uruchomiony zostanie nowy - Super Sprzedawca.

Allegro tłumaczy to tym, że Standard Allegro przynosił korzyści tylko sprzedającym. Nowy program będzie dawał bonusy zarówno klientom kupującym na Allegro, jak i sprzedawcom. Od 10 sierpnia kupujący na Allegro na kontach Super Sprzedawców, będą mogli zbierać bonusowe monety w liczbie pomiędzy 1 a 20 (zarówno przy zakupach w aplikacji mobilnej, jak i na stronie internetowej), w zależności od ceny zakupowanego towaru. To też będzie jednocześnie korzyścią dla Super Sprzedawców, klienci chętniej będą u nich kupować, a ich oferty będą wyświetlane wyżej w wynikach wyszukiwania.

Przemysław Budkowski, prezes Allegro:

Staramy się, by zmiany na Allegro przynosiły konkretne korzyści. Zniżki na zakupy na całym Allegro to od zawsze wyczekiwane promocje. Wprowadzamy je na stałe i rozszerzamy program także na serwis stacjonarny. Chcemy, by klienci mieli najlepsze w Polsce doświadczenie zakupowe. Składają się na nie: najniższe ceny, bezpieczeństwo transakcji i największy wybór towarów w Polsce.

Super Sprzedawcy dostaną na start do 100 tysięcy monet, w zależności od wysokości obrotu. Po wyczerpaniu będą mogli zakupić dodatkowe.

Kto będzie mógł zostać Super Sprzedawcą? Program rusza 10 sierpnia, już teraz możecie sprawdzić w zakładce Moje Allegro, czy kwalifikujecie się do niego. Co do wymagań, Allegro wymienia takie kryteria jak:

  • posiadanie konta firma, co najmniej od 30 dni,
  • min. 100 ocen za ostatni rok (w tym min. 20 za ostatnie 30 dni)
  • średnia ze wszystkich graficznych ocen: min. 4,950
  • brak ostrzeżeń i blokad za naruszenie regulaminu
  • maksymalnie 1 nierozwiązana dyskusja na każde rozpoczęte 5 000 transakcji z ostatnich 30 dni (maks. 5).

Jeśli spełniacie je wszystkie, wystarczy wysłać zgłoszenie do Allegro, w czasie 21 dni zostanie ono zweryfikowane i przyznane oznaczenie Super Sprzedawcy wraz z darmową pulą monet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu