Filmy

Złowieszczy zwiastun "Jokera" - to (nie) będzie wesoła jesień. Tylko popatrzcie!

Konrad Kozłowski
Złowieszczy zwiastun "Jokera" - to (nie) będzie wesoła jesień. Tylko popatrzcie!
25

"Joker" to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie filmów tego roku, a po tym zwiastunie awansował na pierwsze miejsce na liście i nie sądzę, by komukolwiek oddał tę pozycję. Drodzy, oto Joaquin Phoenix jako Joker!

Kino widziało już kilku Jokerów. W postać wcielali się Jack Nicholson, Heath Ledger i Jared Leto, a animowanej wersji podkładał głoś Mark Hamill. Tym razem zobaczymy w tej roli Joaquina Phoenixa, który uczestniczy w wyjątkowym projekcie Warner Bros. i DC. Wyjątkowym, ponieważ film nie jest częścią większego uniwersum, a twórcy otrzymali pełną swobodę w wykreowaniu świata oraz bohaterów, których pokażą na ekranie. Długo musieliśmy czekać na pierwsze oficjalne materiały, ale nareszcie jest!

Zwiastun filmu "Joker", a w roli głównej Joaquin Phoenix

Origin, czyli początki Jokera doczekały się kilku zmian - tak można sądzić po obejrzeniu około 2-minutowego materiału, który z jednej strony nie zdradza zbyt wiele, ale w porównaniu do dotychczasowych lakonicznych opisów wręcza nam całkiem sporo informacji. Choć wszyscy na niego będziemy mówić Joker, to Joaquin Phoenix zagra tak właściwie Arthura Flecka - ten powraca do Gotham, gdzie opiekuje się własną matką dorabiając jako klaun, błazen, komik, choć to na pewno nie wszystkie fuchy, których się ima. Mamy 1981 rok, a Fleck będzie przybierać dobrą minę do złej gry - życiowy nieudacznik najwyraźniej postanowi wziąć sprawy w swoje ręce i postawi się nie tylko tym, z którymi miewał do tej pory problemy. Film będzie luźną adaptacją komiksu Batman: Zabójczy żart.

Wiemy, że data premiery Jokera w USA zaplanowana jest na 4 października. Pod koniec polskiego zwiastunu faktycznie potwierdzony zostaje miesiąc premiery, ale nie dzień. Mimo to można chyba sądzić, że nastąpi to niewiele później.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu