Konsole

Jest już pierwsza gra na PS4 ze wsparciem dla HDR [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Jest już pierwsza gra na PS4 ze wsparciem dla HDR [prasówka]
8

Technika wyświetlania obrazu HDR jest aktualnie jednym z najmocniej promowanych przez producentów telewizorów rozwiązań. Nie dziwi zatem jej obecność na konsolach. Dotąd dominował w tej kwestii Xbox One S. Teraz w HDR pogramy również na PS4.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości z HDR

Najnowsza odsłona Deus Ex jest kolejną po Forza Horizon 3 i NBA 2k17 produkcją wspierającą HDR. Rozwiązanie to zaimplementowano w aktualizacji oznaczonej numerkiem 1.05. Gra obsługuje HDR zarówno na konsolach Xbox One S jak i PlayStation 4. Jeśli chodzi o te ostatnie, Sony zadbało o to, by wszystkie obecne na rynku modele otrzymały software'owe wsparcie dla HDR. Co ciekawe, Deus Ex został rozbudowany również o wsparcie dla rozdzielczości 4K. To jednak będzie można sprawdzić dopiero po debiucie konsoli PS4 Pro.

Czy to faktycznie takie duże wydarzenie? Czy HDR cokolwiek zmienia? W dużym skrócie - tak. Wkrótce na AW wyczerpujący materiał o tym, jak zgubiłem kapcie, grając w Forzę Horizon 3 w HDR.

Humble Bundle z Company of Heroes

Jeżeli jesteście fanami wojennych strategii, najnowszych Humble Bundle przypadnie Wam do gustu. Tym razem twórcy zebrali w jednym miejscu niemal wszystkie gry z serii Company of Heroes. W poszczególnych pakietach znajdziemy zarówno pierwszą jak i drugą odsłonę serii, a także masę dodatków. Dla największych fanów przygotowano natomiast artbooki i koszulki.  Jest też coś specjalnego - zestaw skórek dla jednostek, które zostały opracowane przez twórców gry na potrzeby akcji. Tym samym nie znajdziemy ich nigdzie indziej.

Szyfrowanie w Messengerze już dostępne

Facebook zaimplementował funkcję szyfrowania end-to-end w komunikatorze Messenger. Niestety, nie wygląda to tak, jak byśmy sobie życzyli. Zamiast przełącznika w ustawieniach, który aktywowałby szyfrowanie dla wszystkich naszych konwersacji, dostaliśmy możliwość prowadzenia sekretnych rozmów z poszczególnymi użytkownikami. Problem polega na tym, że w tego typy rozmowach nie można przesyłać zdjęć, GIF-ów ani filmów. Co więcej mogą ona być prowadzone wyłącznie między dwiema osobami. Warunkiem jest też oczywiście to, by obie strony posiadały najnowszą wersję Messengera. Cóż, jak się nie ma co się lubi...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konsoleps4hdr