Artykuł sponsorowany

Jak zainstalować Omni na smartfonach z Androidem i iOS

Grzegorz Ułan
Jak zainstalować Omni na smartfonach z Androidem i iOS
14

Jak już wiecie, wspólnie ze Skodą rozpoczeliśmy testowanie systemu Omni. Omni to usługa car-sharingu, w którym można wypożyczyć samochód na dowolny czas i korzystać podczas przemieszczania się po mieście, ale też i poza. Szukamy do tych testów 100 osób, które wspólnie z nami będą sprawdzać ten system. Każdy tester dostanie bon o wartości 50 PLN do wykorzystania w Omni. Na koniec testów poprosimy Was o przesłanie swojej recenzji systemu, a autor najlepszej, najbardziej merytorycznej, nagrodzony zostanie smartfonem Huawei P9.

Aby wziąć udział w testach systemu, niezbędne będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji mobilnej na Androida albo iOS, dzięki której będzie można wyszukiwać dostępne na mieście auta, rezerwować no i wypożyczać. Na tę chwilę aplikacje nie są dostępne w sklepach mobilnych, póki trwają testy. Poniżej zamieszczamy więc instrukcję jak ją pobrać i zainstalować na smartfonie z Androidem albo iOS na pokładzie.

Instalowanie Omni na Androidzie

Link do pobrania aplikacji, najlepiej otworzyć go z poziomu telefonu. Po pobraniu można od razu uruchomić plik z poziomu paska powiadomień. W przypadku, gdy zablokowana jest możliwość instalacji spoza sklepu, należy w ustawieniach zabezpieczeń telefonu zaznaczyć opcję „Nieznane źródła: Zezwalaj na instalownie aplikacji z nieznanych źródeł”.

Po czym odszukujemy aplikację Pobrane pliki i ponownie rozpoczynamy instalację.

Po udanej instalacji, możemy z powrotem odznaczyć opcję instalacji z nieznanych źródeł.

Instalowanie Omni na iOS

Link do pobrania aplikacji. Po uruchomieniu pliku zasugerowane zostanie otworzenie strony App Strore, potwierdzamy to przyciskiem Otwórz. Po czym rozpoczynamy instalację przyciskiem Instaluj.

Następnie w ustawieniach aplikacji > Ogólne > Zarządzanie urządzeniami - Program firmowy, wybieramy „Ridecell LLC” > „Ufaj „Ridecell LLC”.

Po zainstalowaniu oraz zalogowaniu się na swoje konto, można już w pełni korzystać z aplikacji, wyszukiwać i wynajmować dostępne na mieście pojazdy.

Instrukcję wypożyczania aut za pomocą aplikacji Omni, znajdziecie pod tym linkiem.

---
Materiał powstał we współpracy z Omni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

omnisekcja