Google

Jak w kilku krokach zaprzyjaźnić Google+ z Facebook?

Adrian Drózd
Jak w kilku krokach zaprzyjaźnić Google+ z Facebook?
17

Jeżeli jesteś fanem Google, ale z racji tego, że jeszcze do niedawna nie było G+ i od dłuższego czasu używasz Facebook możesz ułatwić sobie życie i dosłownie zamienić interfejs G+ na ten z FB, a w dodatku przenieść kanał wiadomości do staremu G+. Taką możliwość dają nam dwie aplikacje. Pierwsza z...

Jeżeli jesteś fanem Google, ale z racji tego, że jeszcze do niedawna nie było G+ i od dłuższego czasu używasz Facebook możesz ułatwić sobie życie i dosłownie zamienić interfejs G+ na ten z FB, a w dodatku przenieść kanał wiadomości do staremu G+.

Taką możliwość dają nam dwie aplikacje. Pierwsza z nich została stworzona przez Fabio Giolito. Za pomocą CSS styling i JavaScript utworzył motyw (temat), który upodabnia Google+ do Facebook. Motyw może być zainstalowany jako userstyle userscript, albo dodatek do Chrome/ Firefox jako plugin Stylish.

Omawiany skrypt można pobrać tutaj: http://userstyles.org/styles/50051/google-facebook

Rezultat:

Jak dla mnie w świecie G+ jest nadal dosyć nudno i pusto, przez co o wiele częściej zaglądam na Facebook. Wam nie brakuje wpisów waszych znajomych na Google+? Wiadomo, że z biegiem czasu wokół projektu Google skupi się więcej naszych znajomych, ale po co czekać, skoro ten stan rzeczy można zmienić już teraz?

Można w łatwy sposób przenieść kanał wiadomości z FB do strumienia G+. Odbywa się to za pomocą kolejnej wtyczki do Chrome (zgodnej z Firefox i IE) przygotowanej przez crossrider.com. Dodatek umieszcza ikonę FB w głównym menu, zaraz obok przycisku Home. Po zainstalowaniu rozszerzenia wystarczy kliknąć na ikonę i zezwolić na udostępnienie aplikacji, tak jak to robimy w każdym innym przypadku na FB. Po tym drobnym zabiegu możemy cieszyć się streamem z Facebook na naszym profilu w Google+.

Ograniczenia aplikacji:

- brak „Lajków” i komentarzy w streamie

- kliknięcie na wideo spowoduje otwarcie strony Facebook z zamieszczonym plikiem

- możesz zaktualizować swój status na FB, a jedyną różnicą jest, że uczynisz to w nowym okienku

Wtyczkę można pobrać z  tej strony: http://crossrider.com/install/519-google-facebook

Pierwsza aplikacja zmieniająca wygląd Google+ w moich oczach to tylko ciekawostka – kwestia gustu i przyzwyczajeń. Druga aplikacja to już coś poważniejszego… Daje nam możliwość śledzenia w jednym miejscu wszystkich informacji z Google Plus circles, Facebook friend list i Facebook fan page – takie rozwiązanie jest co najmniej dobre, gdyż znacznie ożywia do tej pory nudnawe G+.

Połączenie obydwu wtyczek daje interesujący rezultat. Co Wy o tym sądzicie? Pobawicie się tymi aplikacjami? Podzielcie się swoimi odczuciami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookgoogle plus