Telekomy

Jak usprawnić pracę zdalną z domu? Orange ma propozycję dla firm

Grzegorz Ułan
17

Ostatni trudny dla nas wszystkich czas, uświadomił wielu osobom, jak ważny jest również w domu dostęp do sprawnego i szybkiego łącza internetowego. Kiedy korzystamy z internetu po powrocie z pracy nie zwracamy na to zbytnio uwagi i zadowalamy się tym co mamy. Teraz, kiedy nasze łącze jest zajęte od samego rana np. przez dzieci do nauki zdalnej, w formie wideokonferencji i sami wykonujemy pracę zdalną z podobnym obciążeniem łącza, jego szybkość i sprawność nabiera większego znaczenia.

Super, jeśli mamy w domu podciągnięty światłowód, który poradzi sobie raczej bez problemu z większym obciążeniem. Gorzej, jeśli w naszej lokalizacji nie ma takiej możliwości. Pozostaje nam skorzystać z internetu mobilnego. Trzeba wtedy poszukać oferty nie tylko z szybkim internetem, ale z większym limitem danych niż standardowe GB w miesiącu.

Internet biurowy LTE do biura z dużą paczką danych

Orange, w ofercie dla małych i średnich firm przygotował plan z internetem mobilnym, który zawiera w sobie aż 1 TB danych, za niezbyt wygórowaną cenę 55 zł+ VAT. Do tego jest także router WiFi z maksymalną prędkością 225 Mb/s, do którego może podłączyć się jednocześnie nawet 64 urządzeń.

Możemy odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji w ciągu 14 dni od podpisania umowy.  To ważne, jeśli decydujemy się na taki plan w związku z czasowym zapotrzebowaniem na taką usługę, związanym z przymusową pracą zdalną z domu.

Nowe Plany Firmowe w Orange

Podobnie to wygląda w planach komórkowych, jeśli potrzebujemy też bogatszych usług biznesowych. Umowę na wszystkie Plany Firmowe możemy zawrzeć albo na 24 miesięcy, albo na 36 miesiące, albo bezterminowo z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Jakie to są plany? Do wyboru mamy 4 abonamenty dla firm - za 45 zł - Plan Firmowy S, 60 zł - Plan Firmowy M, 75 zł - Plan Firmowy L i 100 zł - Plan Firmowy XL. W każdym z nich dodatkowa karta SIM kosztuje 20 zł mniej i wszystkie z nich zawierają nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu UE i odpowiednio 25 GB, 35 GB, 75 GB i 155 GB transferu danych.

Dodatkowo od abonamentu za 60 zł, możemy dobrać za darmo specjalne paczki usług (można je co miesiąc zmieniać za darmo, w zależności od aktualnych potrzeb firmy w cenie abonamentu). W Planie Firmowym M możemy dobrać jedną paczkę, w Planie Firmowym L dwie, a w Planie Filmowym XL aż trzy paczki usług.

Podpowiadamy jakie paczki usług mogą pomóc w pracy zdalnej w domu:

 • W biurze. To chyba najbardziej przydatna teraz paczka usług do pracy zdalnej w domu. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do 1 TB powierzchni dyskowej w usłudze OneDrive oraz do klasycznych i internetowych wersji aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Dodatkowo w wersji klasycznej możemy korzystać z aplikacji Outlook czy OneNote oraz na komputerach PC z aplikacji Access i Publisher.
 • Bezpieczna firma. Zawiera usługę - Wsparcie IT, czyli pomoc informatyków w przypadku awarii sprzętu oraz usługę CyberTarcza, dzięki której możemy liczyć na ochronę przed atakami i kradzieżą danych na wybranych przez siebie urządzeniach.
 • Połączenia międzynarodowe. Ta usługa, bardzo będzie przydatna w obecnych okolicznościach, bo zawiera w sobie 250 minut miesięcznie (wymienne na SMS-y i MMS-y) na połączenia z Polski na numery zagraniczne w UE, USA, Szwajcarii i Kanadzie, oczywiście jeśli posiadamy partnerów biznesowych w tych krajach.
 • Połączenia na Ukrainę. Jeśli posiadamy kontrahentów na Ukrainie, przydatny będzie ten pakiet z 40 minutami miesięcznie (wymienne na SMS-y i MMS-y) na połączenia z numerami ukraińskimi.
 • W internecie. Ten pakiet zawiera w sobie dodatkowe 10 GB transferu danych, które powiększa podstawowy pakiet internetu w abonamencie oraz usługę Data Music Pass, pozwalająca na słuchanie muzyki w takich serwisach jak Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music, Polskie Radio i Open FM, bez zużywania dostępnego transferu danych w abonamencie.

Office 365 Premium dla bardziej wymagających

Jeśli pakiet usług W biurze jest niewystarczający, można w Orange dokupić usługę Office 365 Premium za 39 zł miesięcznie.

Przyda się ona małym i średnim firmom zatrudniającym pracowników w różnych lokalizacjach w kraju, którzy uzyskają dzięki niej dostęp do aktualnych firmowych dokumentów w jednym miejscu. Usługa zapewnia zgodność z GIODO, normami ISO oraz z RODO - serwery z danymi mieszczą się na terenie UE z automatycznym backupem i wsparciem technicznym.

W ramach usługi firmy mogą uzyskać jeszcze dostęp do:

 • skrzynki e-mail z pojemnością 50 GB z niestandardowym adresem domeny, do której dostęp można uzyskać w internetowej wersji aplikacji Outlook
 • klasycznych wersji aplikacji pakietu biurowego Office 2016: Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote (oraz Access i Publisher tylko na komputery PC)
 • internetowych wersji aplikacji Word, Excel i PowerPoint
 • 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive
 • intranetu i witryny zespołów w programie SharePoint
 • spotkań online i wideokonferencji w jakości HD dla maksymalnie 250 osób w jednym czasie
 • usługi Microsoft Teams, która usprawni pracę w zespołach współpracowników
 • programu Outlook Customer Manager, przeznaczonego do kontaktu i utrzymywania relacji z klientami
 • programu Microsoft Bookings, ułatwiającego zarządzanie firmą
 • programu Microsoft Planner, służącemu zarządzaniu zadaniami i zespołem pracowników

Co jeszcze ważne, jedna licencja Office 365 Premium obejmuje w pełni zainstalowane aplikacje pakietu Office na 5 telefonach lub 5 tabletach lub 5 komputerach PC lub Mac na użytkownika.

Orange Office

Co z klientami biznesowymi z wykupionymi innymi planami w Orange? Klienci korzystający z planów Biznes Pakiet Fiber, Biznes Pakiet i Dostęp do Internetu DSL mogą w podstawowej wersji bezpłatnie aktywować sobie paczkę Orange Office. Opłaty uzależnione są tylko od potrzebnej przestrzeni dyskowej dla wszystkich usług w paczce.

Orange Office zawiera w sobie aż 12 usług (dostępnych w każdym z pakietów, różniących się liczbą GB przestrzeni dyskowej) wspierających pracę zdalną. Są to między innymi e-dysk do pracy grupowej nad dokumentami (wspólne udostępnianie i edycja), kalendarz, w którym można sprawdzać dostępność pracowników czy komunikować się z innymi pracownikami wysyłając wiadomości błyskawiczne za pomocą chatu.

Do tego dochodzą takie moduły jak e-rezerwacje dla firm z branży usługowej, kreator stron www, e-sklep, zadania czy notatnik z synchronizacją z urządzeniami mobilnymi.

Darmowe 10 GB dla wszystkich w Orange

Dodatkowo, wszyscy klienci biznesowi korzystający z planów taryfowych: Firma, Korzystne dla Firm, Orange Biz, Nowy Orange Biz, Dla Firm, Plan Firmowy S, Plan Firmowy M, Plan Firmowy L i Plan Firmowy XL, mogą odebrać do końca kwietnia darmowe 10 GB transferu danych. Wystarczy wysłać w tym celu SMS-a o treści 10GB pod bezpłatny numer 80820. Dotyczy to również klientów, którzy skorzystali z podobnego bonusu w minionym miesiącu

Te wszystkie propozycje Orange dla biznesu powinny ułatwić firmom w tym trudnym okresie stworzenie mobilnego miejsca pracy i co ważne teraz, wszystkie zamówienia są realizowane online przez stronę orange.pl lub przez infolinię 801 234 567, z bezpłatną dostawą pod drzwi przez firmę kurierską.

--
Artykuł powstał we współpracy z operatorem sieci komórkowej Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu