Windows

Jak to Windows 10 Creators Update pozbawił mnie dziś połączenia z siecią WiFi

Grzegorz Ułan
Jak to Windows 10 Creators Update pozbawił mnie dziś połączenia z siecią WiFi
78

Od jakichś dwóch tygodni zamęczał mnie ten komunikat o aktualizacji Windows 10 Creators Update, regularnie go odrzucałem, przeczuwając niejako nadchodzące problemy. W końcu wczoraj, wychodząc z biura uruchomiłem. To był błąd, dziś rano po uruchomieniu komputera przywitał mnie oprócz ekranu powitalnego, żółty wykrzyknik przy ikonie WiFi. Standardowe czynności jak reset routera czy modemu nie pomogły. Uruchomiłem więc przeglądarkę i wpisałem windows creator wifi fix.

Tematów od zatrzęsienia, ale wziąłem się do dzieła. Uruchomiłem wszelkie możliwe kreatory rozwiązywania problemów, które oczywiście polecały to, co już zrobiłem wcześniej. Z poradników wykorzystałem opcję całkowitego zresetowania sieci nie pomogło. Pobrałem też najnowsze sterowniki do karty (Intel Dual Band Wireless-AC 7265), bez skutku. W końcu, szkoda mi już było czasu, zdecydowałem się na powrót do poprzedniej kompilacji. W jednym z poradników przeczytałem, że prawdopodobnie jest to wewnętrzny błąd tej aktualizacji związany z moją kartą sieciową i najlepiej jakbym poczekał na nową aktualizację systemu lub/i mojej karty sieciowej lub wrócić do poprzedniej kompilacji.

Efekt? Po kilku minutach komunikat, nie udało się powrócić do poprzedniej kompilacji systemu. Sorry. No genialnie, próbowałem zrobić jeszcze twardy reset do ustawień fabrycznych, ale również nic to nie dało.

W rezultacie kilka godzin stracone, komputer nadal nie może się połączyć z WiFi w biurze. Jak to możliwe? Jak można wypuścić taką dużą aktualizację po miesiącach testów i nie wykryć, że może sprawiać takie problemy. Jak wpiszecie w Google ten problem do wyszukiwania, znajdziecie mnóstwo podobnych historii. Co w tym wszystkiego najgorsze, problemy użytkownicy zgłaszali już w kwietniu, o czym pisał Jakub w tekście Windows 10 Creators Update powoduje problemy. Jakie występują u Was?. Wtedy to były jeszcze problemy, które można było przeboleć, bo wystarczyło ponownie uruchomić urządzenie.

Ale od najnowszej wersji okienek, niedomagania sieciowe stały się jeszcze dotkliwsze. Siedząc dosłownie przy routerze, zdarza się, że komputer po wybudzeniu go ze stanu uśpienia za nic nie chce znaleźć żadnej sieci bezprzewodowej. Należy wtedy zwyczajnie dokonać ponownego uruchomienia, co nie jest ani wygodne, ani przyjemne. Uprzedzam pytania – najnowsze sterowniki producenta są zainstalowane i wszystko powinno być tak, jak należy. Niestety nie jest.

Minęły dwa miesiące, problemu nie rozwiązano, a jest jeszcze gorzej, bo nawet nie da się przywrócić do poprzedniej kompilacji. Tu już nie można zwalać winy na producenta sprzętu.

Dla tych z Was, którzy nie skusili się jeszcze na aktualizację - komputer to Acer Aspire V 13, karta sieciowa to Intel Dual Band Wireless-AC 7265, wstrzymajcie się z aktualizacją do Windows 10 Creators Update.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu