Felietony

Jak szybko usunąć wszystkie wiadomości na Facebooku? Nie da się

Grzegorz Ułan
Jak szybko usunąć wszystkie wiadomości na Facebooku? Nie da się
18

Trudno w to uwierzyć, ale w tak zaawansowanym serwisie społecznościowym ten proces jest mocno utrudniony. Na tyle, że skutecznie zniechęca do regularnego czyszczenia skrzynki. Jak wiemy lądują tam wszystkie nasze wiadomości, zaczepki i konwersacje z czatu Facebooka. Po kilku miesiącach potrafi się...


Trudno w to uwierzyć, ale w tak zaawansowanym serwisie społecznościowym ten proces jest mocno utrudniony. Na tyle, że skutecznie zniechęca do regularnego czyszczenia skrzynki. Jak wiemy lądują tam wszystkie nasze wiadomości, zaczepki i konwersacje z czatu Facebooka. Po kilku miesiącach potrafi się tam nazbierać tyle wiadomości, iż trzeba kilka razy odświeżać, by dotrzeć do najstarszych.

Na dziś, wygląda to tak, że w głównym strumieniu mamy możliwość pojedynczego archiwizowania poszczególnych wpisów. Aby usunąć daną wiadomość, trzeba wejść w konkretną konwersację i z menu działania wybrać funkcję usunięcia, po czym kolejne działanie, czyli wybór czy wszystkie czy tylko niektóre elementy. Podobnie usuwamy zarchiwizowane wiadomości. W sytuacji, gdy chcemy usunąć tylko wybrane wiadomości, a pozostawić tylko te ważne dla nas, do których będziemy chcieli wracać później, istna droga przez mękę.

Zwykle w takich przypadkach, kiedy dostawcy usług zapominają o podstawowych funkcjach, uproszczających korzystanie z nich, z pomocą przychodzą zewnętrzni developerzy. Nie inaczej jest teraz. Użytkownicy Chrome mogą jednym kliknięciem usunąć wszystkie wiadomości lub wybrane, już w głównym strumieniu za pomocą rozszerzenia - Facebook Fast Delete Messages

Po zainstalowaniu wtyczki w zakładce Wiadomości pojawia się nam dodatkowy przycisk Delete All, a obok poszczególnych konwersacji dodatkowa opcja szybkiego ich usunięcia. Sam skorzystałem z tej pierwszej propozycji, celem przetestowania i straciłem wszystkie. Jeśli więc chcecie pozbyć się tylko wybranych, możecie skorzystać z tej drugiej:). Zdecydowanie brakuje możliwości wyboru wiadomości i zbiorowego usunięcia niepotrzebnych, mam nadzieję, że i taka funkcja się tu znajdzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook