Felietony

Jak projektujemy serwisy internetowe?

Grzegorz Marczak
Jak projektujemy serwisy internetowe?
22

W moim przypadku nowy projekt antyweb.pl powstawał w excelu, (natomiast uwagi do tego co zostało robione nanosiłem w programie paint), pytamy.pl z tego co pamiętam było projektowane na papierze (interfejs, rozmieszczenie elementów itp) Ciekawy jestem jak wy projektujecie wasz dzieła (blog, serwis...

W moim przypadku nowy projekt antyweb.pl powstawał w excelu, (natomiast uwagi do tego co zostało robione nanosiłem w programie paint), pytamy.pl z tego co pamiętam było projektowane na papierze (interfejs, rozmieszczenie elementów itp)

Ciekawy jestem jak wy projektujecie wasz dzieła (blog, serwisy internetowe itp) i czego do tego używacie? Blog deeplinking.net pozbierał trochę różnego rodzaju projektów i pokazał jak powstawały takie serwisy jak na przykład Flickr.com (zdjęcie poniżej).Oczywiście papier to nie jedyne rozwiązanie, można również korzystać z bardziej zaawansowanych programów i serwisów. Jednym z nowo powstałych produktów w tej kategorii jest serwis balsamiq.com, który ma pomóc nam zaprojektować wygląd naszego serwisu.


Balsamiq

Adobe też zapowiedziało, że buduje serwis do projektowania stron internetowych – jego robocza nazwa Thermo. Będzie to bardziej zaawansowany produkt, w którym będziemy mogli zbudować prototyp interfejsu naszego projektu (bez logiki poruszania się po serwisie), nadający się do pokazywania na spotkaniach czy prezentacjach (chyba będzie to produkt dedykowany bardziej agencjom marketingowym).


Thermo

Mimo iż z pewnością jest dużo produktów które ułatwiają proces tworzenia interfejsu serwisu internetowego to jednak w moim przypadku nic nie jest w stanie zastąpić kawałka zwykłego papieru i długopisu. Te dwa przedmioty można zabrać dokładnie wszędzie, nikt nie musi uczyć nas jak je obsługiwać ani też nie musimy się nigdzie rejestrować.

Jeśli macie jakieś ciekawe papierowe przykłady swoich projektów serwisów WWW ślijcie na adres Grzegorz.marczak@(mail od google). Może uda się zebrać materiał na jakąś ciekawą galerię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebprojektowanie stron