65

Jak Google pomaga mi znaleźć ebooka

Szukałem dla swojego syna lektury – chciałem kupić ebooka na Kindle. Google boleśnie uświadomiło mi popularne źródła dla tego tytułu (zresztą na podobnych wynikach kończyło się 90% poszukiwań innych książek). I teraz pytanie czy jako wydawca/sprzedawca ktoś może się domagać od Google aby jednak źródła z legalnymi zasobami były w jakiś sposób lepiej widoczne? Dziś […]

opowieści z narnii ebook - Szukaj w Google

Szukałem dla swojego syna lektury – chciałem kupić ebooka na Kindle. Google boleśnie uświadomiło mi popularne źródła dla tego tytułu (zresztą na podobnych wynikach kończyło się 90% poszukiwań innych książek). I teraz pytanie czy jako wydawca/sprzedawca ktoś może się domagać od Google aby jednak źródła z legalnymi zasobami były w jakiś sposób lepiej widoczne?

Dziś aby trafić na przykład na sklep z ebookami często zmuszony jestem do posługiwania się jego nazwą w wyszukiwarce czyli muszę formułować zapytanie w ten sposób : [nazwa księgarni] [nazwa książki].

Zastanówmy się jak z takim zjawiskiem ma szansę walczyć księgarnia internetowa? Praktycznie nie mają szans aby przez legalne techniki SEO wbić się powyżej Chomikuj i podobnych (za duży „naturalny” ruch ma ten serwis i za często jest „aktualizowany”). Co zostaje? AdWords powyżej wyników ?