8

Jak duża jest największa gra na Facebooku? [infografika]

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że największy tytuł spośród gier na Facebooku należy do Zyngi. Co więcej, obchodzi dokładnie dziś swoje pierwsze urodziny. Posiada 10 milionów aktywnych graczy dziennie i prawie 50 milionów miesięcznie. Nie jest to FarmVille, które jest na drugim miejscu. Także Sims Social, które niedawno miało spory wzrost obecnie wyhamowało i […]

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że największy tytuł spośród gier na Facebooku należy do Zyngi. Co więcej, obchodzi dokładnie dziś swoje pierwsze urodziny. Posiada 10 milionów aktywnych graczy dziennie i prawie 50 milionów miesięcznie.

Nie jest to FarmVille, które jest na drugim miejscu. Także Sims Social, które niedawno miało spory wzrost obecnie wyhamowało i znajduje się na najniższym stopniu podium… Kto jest zatem największy?

CityVille, czyli miejska odmiana uprawiania marchewek i klikania w krowy. Przygotowana z okazji urodzin infografika pokazuje, że może być to niezłe miejsce dla panów aby poznać obrotne panie stanowiące 53% wszystkich graczy. Należy tylko szczególnie uważać na te 6%, które nie było w stanie zadeklarować własnej płci.

Poza tym, z bezsensownych danych, do sporządzenia których musiałem wykorzystać kalkulator:

  • dziennie w CV otwiera się ponad 244 tysiące kawiarni
  • …i 172 tysiące knajp z hamburgerami
  • każdego dnia łapie się ponad 12 milionów złodziei

I jeśli gracie w CityVille, to odpalacie je średnio 5 razy dziennie.

A gdybyście jakiś cudem nie byli z tematem CityVille zaznajomieni, to tytuł ten wygląda w następująco:

To taka współczesna, casualowo-socjalno-przeglądarkowo-facebookowa edycja Sim City. Cholernie udana.

[źródło]