Netflix

Zamiast do kin trafi na Netfliksa. The Irishman od Scorsese, Pacino i De Niro!

Konrad Kozłowski
Zamiast do kin trafi na Netfliksa. The Irishman od Scorsese, Pacino i De Niro!
25

Początek prawdziwej rewolucji? Być może piszę to odrobinę na wyrost, ale jeśli w grę wchodzi wyprodukowany za 100 milinów film gansterski The Irishman Martina Scorsese z Alem Pacino i Robertem De Niro w rolach głównych, który zawita na Netfliksa zamiast do kin, to sytuacja staje się naprawdę poważna.

Mówi się, że jest zainstaniała sytuacja (aka zwycięstwo Netfliksa), to konsekwencja średniego przyjęcia filmu Milczenie będącego efektem współpracy Scorsese i Paramount. Studio nie było skłonne do kolejnej inwestycji, natomiast Netflix oprócz zasobów finansowych dysponuje globalną platformą obecną w 190 krajach z 93 miliona subskrybentów.

Netflix jak na razie nie komentuje umowy, a na jaw wychodzą kolejne informacje, jak ta dotycząca udziału Joe'go Pesci w produkcji oraz powody tak wysokich kosztów. Sporą część z nich mają pochłonąć efekty specjalne odmładzające aktorów na potrzeby konkretnych scen. Scorsese ma też powód do zadowolenia - produkcji nie będą ograniczały limity czasowe. The Irishman to film, którego scenariusz powstał na podstawie opowieści I Heard You Paint Houses Franka Sheerana noszącego przydomek The Irishman.

Trudno w tej chwili wskazać choć jeden (głośny) film mogący zdefiniować pozycję Netfliksa w tej kategorii. Na rynku seriali jego znaczenie jest gigantyczne, dlatego nie dziwi mnie determinacja, z jaką serwis pragnie wyrobić sobie markę w przemyśle filmowym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmyNetflix