Moje przemyślenia

Iplex wprowadza do oferty Plus czyli hity filmowe w abonamencie za 9,90 PLN miesięcznie

GM
Grzegorz Marczak
17

Iplex to jeden z weteranów VOD w Polsce, może nie pod względem wieku ale na pewno jeśli chodzi o skuteczność biznesową. Jest to platforma VOD, która zasłynęła z tego, że zdjęła wszystkie opłaty i dała internautom swoje zasoby za darmo. Modelem biznesowym były natomiast reklamy. Teraz Iplex wprowa...

Iplex to jeden z weteranów VOD w Polsce, może nie pod względem wieku ale na pewno jeśli chodzi o skuteczność biznesową. Jest to platforma VOD, która zasłynęła z tego, że zdjęła wszystkie opłaty i dała internautom swoje zasoby za darmo. Modelem biznesowym były natomiast reklamy.

Teraz Iplex wprowadza usługę Iplex Plus w której będzie oferował hity filmowe w abonamencie, który wynosi 9,9 PLN za miesiąc. Przejrzałem szybko ofertę Plus i muszę powiedzieć, że jest co oglądać choć oczywiście nie wszystkie hity są pierwszej świeżości (choć osobiście uważam, że dobry film nigdy się nie starzeje)

Moim skromny zdaniem Iplex wybrał jedyny model monetyzacji VOD jaki w tej chwili jest skuteczny. Nie wierzę, w to że ludzie będą płacić za możliwość obejrzenia pojedynczego filmu i to w czasie 24 godzin od wypożyczenia. Stała opłata miesięczna za dostęp do wszystkie jest dla internauty bardzo wygodna i jednocześnie daje jak przypuszczam dość dobre efekty jeśli chodzi o powracalność do serwisu. W Iplex Plus w odróżnieniu od darmowej oferty nie będzie też żadnych reklam w czasie filmu.
Po ogłoszeniu nowej usługi natychmaist pojawiły się na Facebooku głosy użytkowników, którzy obawiają się że teraz najwięcej aktualizacji i nowych filmów pojawiać się będzie w usłudze Plus, Iplex natomiast uspokaja twierdząc że baza darmowych filmów cały czas będzie uzupełniana.

Jako użytkownik Iplex przyjąłem nową usługę z dużym zadowoleniem, korzystam z ich serwisów poprzez telewizor Panasonica i bardzo cenie sobie ich technologię i jakość filmów. Nie będę więc miał problemu z zapłaceniem niespełna 10 PLN za miesiąc dostępu do bazy „hitów”.

Jedynie tylko co mnie niepokoi to brak od dwóch dni dostępu do iPlex przez system Panasonica? Wywieszka mówi o pracach modernizacyjnych - mam nadzieję, że są one związane z wprowadzeniem abonamentu a nie jest to jakiś większy problem techniczny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDiplex