Apple

Nowy iPhone ma dostać wyczekiwaną od lat funkcję. Samsung i inni się uśmieją

Konrad Kozłowski
Nowy iPhone ma dostać wyczekiwaną od lat funkcję. Samsung i inni się uśmieją
18

iPhone 12S lub 13 nadchodzi wielkimi krokami. Liczba przecieków na jego temat rośnie, a wśród nich nie brakuje tak ciekawych zapowiedzi, jak ta dotycząca ekranu. Czyżby Apple zamierzało dogonić konkurencję i w tym aspekcie?

Plotek, przecieków i pogłosek na temat nowego modelu iPhone'a jak zawsze nie brakuje. Część z nich nigdy się nie sprawdzi, inne wydają się być wręcz pewniakami, bo informacje pochodzą z wielu źródeł, a i pewne działania Apple są trochę przewidywalne. Poprawa jakości ekranu w iPhonie 12S/13 wydaje się być formalnością, a mówi się o tym przede wszystkim w kontekście zwiększonej częstotliwości odświeżania. iPhone 12 (Pro) nie otrzymał takowej, co odbiło się sporym echem wśród mediów i klientów. Tym razem Apple ma nie zawieść i dostarczy 120 Hz, jak na firmę aspirującą do bycia liderem przystało.

iPhone'y od dawna są gotowe na tryb ambient

Na jaw wychodzą jednak także nieco inne wieści, a mianowicie te dotyczące trybu always-on (ambient), który ma zawitać w nadchodzącym iPhonie. Smartfony Apple są na to gotowe od lat, bo najlepiej tryb ten sprawdza się na ekranach OLED, a większość modeli, które pojawiły się na rynku licząc od iPhone'a X już w takowy są wyposażone. Wyjątkami były tańsze modele jak iPhone Xr czy iPhone 11, ale we wciąż najnowszych modelach iPhone 12, 12 mini oraz 12 Pro zamontowano ekrany OLED. Czy Apple będzie potrzebować czegoś więcej, by móc wprowadzić tryb ambient w swoich smartfonach? Nie byłbym zdziwiony, gdyby aktualizacja iOS-a nie przyniosła nowej funkcji nawet do iPhone'ów 12...

Nowy iPhone z ekranem always-on

Gdy tylko istnieje taka możliwość, zawsze korzystam z trybu always-on w smartfonach. Dla Apple też nie jest to obca technologia, bo wprowadzono ją w Apple Watchu Series 5 w 2019 roku. W przypadku smartfona przydatne jest ciągłe wyświetlanie zegarka, liczby i rodzaju zaległych powiadomień, a także innych dodatkowych informacji, które można sobie skonfigurować. Czasem jest to prognoza pogody, a czasem nazwa utworu rozpoznanego przez smartfon, co mi się bardzo podoba w Pixelu od Google, który jako jeden z wieeelu modeli smartfonów z Androidem od dawna oferuje zawsze aktywny ekran. Co pokaże Apple? Dowiemy się już we wrześniu.

Źródło: Bloomberg via The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu