Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

iPad już na Apple.com! Oficjalna specyfikacja potwierdza brak kamery

GM
Grzegorz Marczak
44

Apple nie zawodzi jeśli chodzi o kompletne i kompleksowe przygotowanie premiery swojego nowego produktu. W momencie kiedy zakończyła się konferencja Apple strona apple.com została odświeżona i od teraz możemy się zapoznać z szczegółową specyfikacją tableta, pełnym zestawem funkcjonalności oraz doda...

Apple nie zawodzi jeśli chodzi o kompletne i kompleksowe przygotowanie premiery swojego nowego produktu. W momencie kiedy zakończyła się konferencja Apple strona apple.com została odświeżona i od teraz możemy się zapoznać z szczegółową specyfikacją tableta, pełnym zestawem funkcjonalności oraz dodatków i co najważniejsze z cenami. Sprawdziłem na szybko oficjalną specyfikację i niestety potwierdziło się moje przypuszczenie odnośnie braku kamery w ipad - szczerze mówiąc jest to chyba pierwsze rozczarowanie związane z tym sprzętem. Nie rozumiem dlaczego tak ważnego w tych czasach elementu przenośnych komputerów brakuje w tym nowoczesnym urządzeniu?

Czy nie było by idealnie gdyby przez ipada dało się prowadzić video rozmowy nie wspominając o video konferencjach? Apple przygotowało nam za to "Pad Keyboard Dock" czyli przystawkę dzięki której możemy podłączyć do tableta fizyczną klawiaturę oraz inne akcesoria w tym jak rozumiem zewnętrzną kamerę.

Największym pozytywnym zaskoczeniem z dzisiejszej konferencji jest jednak cena iPad (specyfikacja oraz funkcjonalności mniej lub bardziej pokrywały się z doniesieniami z przed premiery). Na bazie plotek wszyscy zbudowali sobie wyobrażenie kosztów w okolicach 1000 dolarów, tymczasem tablet Apple w najlepszej konfiguracji (WIFI/G1 i 64GB flash) kosztuje 829 dolarów. Fakt ten został też bardzo entuzjastycznie przyjęty przez giełdę - po tej informacji akcje Apple osiągnęły prawie 210 dolarów za sztukę.

Ps Pozwoliłem sobie pobrać z niej kilka zdjęć przedstawiających iPada w pełnej okazałości:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Apple