Felietony

iOS numerem jeden - tak twierdzi Apple

Szymon Barczak
iOS numerem jeden - tak twierdzi Apple
15

Rok temu Arstechnica podawała wyniki raportu jednej z firm analitycznych, gdzie jasno wyglądało na to, że Android przerósł iOS. Dodatkowo, według innych badań, Android zaczął generować więcej ruchu w sieci niż iOS. Sam zresztą pisałem o wynikach badań rynku, które mówiły, że to Android przejął rynek...

Rok temu Arstechnica podawała wyniki raportu jednej z firm analitycznych, gdzie jasno wyglądało na to, że Android przerósł iOS. Dodatkowo, według innych badań, Android zaczął generować więcej ruchu w sieci niż iOS. Sam zresztą pisałem o wynikach badań rynku, które mówiły, że to Android przejął rynek mobilny. Pisałem o tym również przy okazji prezentacji wizualizacji aktywacji Androida na świecie. Szczerze mówiąc, do tej pory byłem święcie przekonany, że to system Google rządzi tą niszą, ale Apple ma na ten temat inne zdanie.

Scott Forstall, Senior Vice President of iOS Software w Apple, poinformował podczas WWDC o tym, że sprzedano 200 milionów urządzeń z iOS, z czego 25 milionów to iPady. Co bardziej ciekawe, podał także dane na temat podziału rynku. Dane te pochodzą z kalkulacji samego Apple'a, które twierdzi, że iOS to numer jeden na rynku mobilnym - ma 44% rynku, podczas gdy Android tylko 28%.

Kolejną informacją, jaką podało Apple to App Store bogaty na 400 000 aplikacji, z których aż 90 000 jest stworzonych specjalnie dla iPada. Użytkownicy urządzeń z iOS pobrali 14 miliardów aplikacji. Kwota jaką wypłaciło do tej pory Apple deweloperom aplikacji na swoją platformę to 2,5 miliarda dolarów. Sporo.

A teraz, abstrahując od tego co powiedziałem na początku wpisu, nawet najnowsze wyniki comScore dowodzą, że to Android góruje. Tak samo mówią badania Nielsena.

Ktoś tu kłamie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiOS