Telekomy

Internet mobilny na kartę? Mobile Vikings przebił Virgin Mobile - 250 GB w miesiącu!

Grzegorz Ułan
Internet mobilny na kartę? Mobile Vikings przebił Virgin Mobile - 250 GB w miesiącu!
2

Zaledwie kilka godzin temu publikowałem na Antyweb tekst o miesięcznym zapotrzebowaniu na GB w przy korzystaniu z oferty na domowy internet mobilny. Opierałem się w nim na ofercie Virgin Mobile, teraz dostaliśmy informację o nowej ofercie Mobile Vikings.

Mobile Vikings ogłosił właśnie wprowadzenie zupełnie nowej oferty na internet mobilny na kartę. Nie ulega wątpliwości, iż jest to odpowiedź na niedawną nową ofertę Virgin Mobile.

Jeśli chodzi o zasady korzystania z obu ofert różnią się one nieznacznie. Wybierając Virgin Mobile musimy podpisać umowę na korzystanie z ich internetu mobilnego, jednak tylko z miesięcznym okresem zobowiązania. Mobile Vikings to oferta na internet mobilny na kartę, więc nie wiążemy się tu żadną umową, możemy doładowywać konto, aktywować i zmieniać pakiety dowolną liczbę razy w miesiącu.

Użytkownik nie jest związany z Vikingami żadną umową, może więc korzystać z internetu mobilnego tak, jak chce, kiedy chce i gdzie chce. Pakiet GB może być odnawiany zarówno raz na jakiś czas, jak i nawet kilka razy w miesiącu. Możliwe jest także zmienianie ładunków z doładowania na doładowanie.

Niemniej, jeśli chodzi o konstrukcję samej oferty są one podobne do siebie. Zerknijmy więc najpierw dla porównania na ofertę Virgin Mobile.

Oferta na internet mobilny Virgin Mobile

W Virgin Mobile możemy wybierać spośród trzech planów. Virgin Net 60, 120 i 220.

Najtańszy pakiet zawiera limit transferu danych w miesiącu na poziomie 60 GB, a kosztuje 30 zł miesięcznie. Droższy pakiet za 40 zł, to już 120 GB, a za 50 zł możemy korzystać z 220 GB transferu danych na pełniej dostępnej prędkości.

W dwóch pierwszych planach mamy cenę promocyjną, po jej zakończeniu opłaty za nie wzrosną do 35 zł i 50 zł. Jeśli chodzi o najdroższy plan, niewiadomo jeszcze do jakiej ceny zostanie podniesiony abonament. Być może po okresie promocyjnym ten plan może zostać nawet wyłączony.

Osoby, które mają już abonament głosowy w Virgin Mobile, aktualnie wszystkie trzy plany mogą wykupić taniej, odpowiednio za 25 zł, 35 zł i 45 zł.

Oferta na internet mobilny Mobile Vikings

Mobile Vikings w swojej nowej ofercie na internet mobilny na kartę również przygotował trzy plany.

Pierwszy plan z limitem 100 GB transferu danych w miesiącu kosztuje 40 zł, plan z 150 GB - 50 zł, a najdroższy za 60 zł zawiera limit aż 250 GB transferu danych w miesiącu. Tym samym to obecnie najwyższy limit transferu danych w ofertach na internet mobilny, zarówno jeśli chodzi o oferty na kartę, jak i oferty bez zobowiązania.

Dodatkowo, w Mobile Vikings w promocji na pół roku możemy korzystać z doładowań o połowę tańszych, czyli odpowiednio - 20 zł, 25 zł i 30 zł oraz z kumulowania niewykorzystanych gigabajtów w miesiącu.

Porównanie w tabelce

Oferty na internet mobilny Virgin Mobile - abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia Mobile Vikings - oferta na kartę Virgin Mobile - abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia Mobile Vikings - oferta na kartę Virgin Mobile - abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia Mobile Vikings - oferta na kartę
Opłata miesieczna w promocji 30,00 zł 20,00 zł 40,00 zł 25,00 zł 50,00 zł 30,00 zł
Opłata miesięczna po okresie promocyjnym 35,00 zł 40,00 zł 50,00 zł 50,00 zł ? 60,00 zł
Transfer danych 60 GB 100 GB 120 GB 150 GB 220 GB 250 GB

 

Jak widać, mamy w końcu na rynku i to od razu dwie oferty na domowy internet mobilny z sensownymi paczkami danych, w przystępnej cenie i to w opcji bez zobowiązania. Dla osób, które wolą spokój i wygodę abonamentu - Virgin Mobile, a dla tych, którzy wola wolność i swobodę w ofertach na kartę - Mobile Vikings.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu