Android

Inteligentny klient SMS od Microsoftu ląduje na Androidzie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Inteligentny klient SMS od Microsoftu ląduje na Androidzie [prasówka]
21

Microsoft wydaje inteligentnego klienta SMS dla Androida. Aplikacja potrafi samodzielnie segregować wiadomości, a nawet na ich podstawie tworzyć przypomnienia.

SMS Organizer dla Androida

SMS Organizer wprowadza inteligentne mechanizmy segregujące do świata SMS-ów. Aplikacja ma dzielić przychodzące wiadomości na osobne foldery w zależności od tego, co znajduje się w ich treści oraz kto jest nadawcą. Przypomina to mocno chociażby popularne karty w skrzynkach pocztowych Gmail. Użytkownik ma dostęp do dwóch widoków - ogólnego oraz podzielonego na foldery. Co ciekawe, aplikacja potrafi również tworzyć w oparciu o treść SMS-ów przypomnienia o spotkaniach czy nieopłaconych rachunkach.

Niestety póki co program jest dostępny wyłącznie w Indiach. Plik APK nie pojawił się też jeszcze w sieci, aby zainstalować go ręcznie. Można natomiast spróbować zapisać się do zamkniętych betatestów i liczyć na to, że się dostaniemy.

Branża gier rośnie

Ujawniono wyniki dotyczące branży gier wideo w USA. Z danych NPD Group oraz Entertainment Software Association (ESA) wynika, że w 2016 wygenerowała ona 30,4 mld dolarów przychodu. Dla porównania w 2015 roku było to 30,2 mld dol. Do wzrostów tych miały się przyczynić m.in. nowe technologie, które zadebiutowały w minionym roku. Mowa tutaj przede wszystkim o goglach wirtualnej rzeczywistości. Swoją rolę spełniały też tytuły AAA, których w minionych 12 miesiącach nie brakowało.

Kalendarz Google z inteligentnymi sugestiami

Webowy Kalendarz Google pewnie już nigdy nie dostanie nowego interfejsu. Dostał za to... inteligentne podpowiedzi. Na ekranie tworzenia nowego wydarzenia zobaczymy w bocznej kolumnie listę "wirtualnych pokojów" w których możemy organizować spotkania z naszymi współpracownikami lub bliskimi. Usługa podpowiada też inne wydarzenia, które moglibyśmy chcieć zaplanować. Rozwiązanie to już jakiś czas temu zadebiutowało w aplikacji mobilnej, a teraz trafia na desktopy. Niestety w głównej mierze dotyczy ono anglojęzycznych użytkowników. A więc jeśli korzystamy z kalendarza "po polsku" prawdopodobnie nie odczujemy korzyści.

Samsung w poniedziałek poda wyniki śledztwa dotyczącego Note'a 7

Samsung zapowiada konferencję prasową, na której poda do publicznej wiadomości informacje dotyczące przyczyn eksplozji smartfonów Galaxy Note 7. Wiemy już, z nieoficjalnych przecieków, że za problem odpowiedzialne miały być wyłącznie baterie instalowane w urządzeniach. Więcej mamy się dowiedzieć już za kilka dni w poniedziałek, 23 stycznia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMobilesmsSmartfony