Social Media

Instagram ulepsza Relacje. Mała, lecz wyczekiwana i potrzebna nowość

Kacper Cembrowski
Instagram ulepsza Relacje. Mała, lecz wyczekiwana i potrzebna nowość
0

Instagram wprowadza małą, lecz niesamowicie wyczekiwaną i potrzebną nowość. Polubienie czyjejś Relacji nie będzie wiązała się z wysyłaniem prywatnej wiadomości, co do tej pory robiło mocny bałagan w skrzynce odbiorczej.

Nowa funkcja na Instagramie będzie nazywać się Private Story Likes. Oczywiście nadal będzie można odpowiadać na Relacje wiadomościami tekstowymi, które zostaną potraktowane jako DM. Do tego czasu jednak reagowanie na czyjeś Story samą emotikoną również było traktowane jako osobna wiadomość, co było upierdliwe szczególnie dla rozpoznawalnych osób śledzonych przez ogromną publikę. Dłużej już nie będzie tego problemu.

Adam Mosseri, szef Instagrama, w krótkim materiale wideo opublikowanym na Twitterze, wytłumaczył, że między okienkiem służącym do wysłania wiadomości a ikoną papierowego samolotu, pojawi się ikona serca. Kiedy je klikniemy, polubimy Relację, co wyświetli się autorowi Story w powiadomieniach.

Warto jednak zaznaczyć, że ilość polubień Relacji nie będzie widoczna publicznie. Licznik zostanie ukryty i będzie widoczny wyłącznie dla twórcy danej treści. Aplikacja pod skrzydłami Mety testowała funkcję ukrycia polubień pod normalnymi postami przez parę lat, aż w końcu niedawno zaczęła pozwalać użytkownikom na decydowanie, czy liczba like’ów ma być widoczna, czy ukryta.

Mosseri skwitował nową funkcję następującym zdaniem: “Ideą jest upewnienie się, że ludzie mogą wyrażać większe wsparcie dla siebie nawzajem, ale także trochę posprzątanie w DM”. Nic dodać, nic ująć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu