Seriale

Niewiele czasu na oglądanie? Zaplanujcie seanse seriali z tą stroną

5

Oglądanie serialu bywa efektem przypadku, ale czasem jest w tym konkretny zamiar. Jeśli chcecie wiedzieć ile zajmie Wam obejrzenie konkretnego tytułu, to sprawdźcie tę stronę.

Na jakiej podstawie wybieracie serial do obejrzenia? Tylko konkretne gatunki? Tylko konkretna platforma? A może na podstawie czasu trwania odcinków? Albo liczby sezonów? Te ostatnie wskaźniki mogą przekładać się na przykład na to, jak wiele czasu wolnego posiadacie, a który chcecie zapełnić. Wiedząc, że czeka mnie wolne popołudnie i nie chcę oglądać niczego zobowiązującego, wybieram na przykład "Mentalistę", który zawsze trwa po około 40 minut na odcinek, a mnogość sezonów i odcinków na sezon sprawia, że nieprędko pożegnam darzonych sympatią bohaterów.

Ile zajmie mi obejrzenie danego serialu? Jak planować seanse?

Czasem natomiast potrzebujemy konkretnego wyliczenia, ile zajmie nam obejrzenie już dostępnych odcinków danego serialu, ponieważ zbliża się premiera nowej serii czy spin-offa. Wtedy warto rozplanować oglądanie w czasie, by móc na spokojnie obejrzeć całość przed emisją nowości. Niezależnie od okoliczności i potrzeb, z pomocą przychodzi stronka, o której dowiedziałem się niedawno (dzięki Paweł za cynk;). Znajdziecie ją pod adresem canibinge.com.

Superproblem Netfliksa w walce z Marvelem i DC. Serial „Dziedzictwo Jowisza” mógł wszystko zmienić – recenzja

Teoretycznie mógłbym nawet nie rozpisywać się o jej możliwościach, bo jest prosta w obsłudze, ale poświęcę na to kilka zdań, ponieważ nikt wcześniej najwyraźniej nie wpadł na taki dobry pomysł. Owszem, miejsc, gdzie można było sprawdzić sumaryczny czas trwania danej produkcji było sporo, ostatecznie można by zrobić to samemu, ale im narzędzie jest prostsze, to czasem tym lepiej. W tym przypadku tak właśnie jest.

Jak działa Can I Binge?

Po wczytaniu strony canibinge.com możecie zacząć wpisywać tytuł serialu, a z listy sugerowanych wybrać dany tytuł. Wtedy kolor tła strony ulegnie zmianie (dostosuje się do plakatu serialu), a obok zobaczycie sam plakat oraz tytuł produkcji.

To chyba znak, że Stranger Things 4 zobaczymy w tym roku [nowy zwiastun]

Gdy serial będzie wybrany, przesuńcie kursor (lub palca) nad strzałki pod koniec zdania i klikajcie na nie, by zmienić przedział czasowy, jaki Was interesuje. Domyślnie jest to 1 tydzień, ale bez problemu można zwiększyć tę liczbę. To jednak nie koniec, bo niektórzy chyba nie zorientowali się, że po kliknięciu/tapnięciu na słowo "week" można zmienić zakres z tygodnia na dzień lub miesiąc. Wtedy również można wygodnie manipulować liczbą znajdującą się obok.

Nie wiedziałem, że "Lost" można obejrzeć tak szybko...

W ten sposób można szybko ocenić, jak wiele czasu będziemy potrzebować, by obejrzeć dany serial, jeśli będziemy trzymać się dość surowego harmonogramu oglądania konkretnej liczby odcinków dziennie lub tygodniowo. Przede mną jeszcze takich wyzwań nie ma, ale z ciekawości sprawdziłem kilka tytułów i byłem zdziwiony, że na zobaczenie całego serialu "Lost" potrzeba by około 4-5 tygodni, jeśli założymy, że będziemy oglądać 4-5 odcinków każdego dnia.

Niewykonalne? Dla niektórych na pewno nie, inni nie będą widzieć problemu, bo są takie dni, że liczba obejrzanych odcinków zbliży się do 10. Nie wiem, jak niektórzy to robią, chyba że tak mocno wykorzystywana jest zasada podwójnych ekranów i w trakcie seansu ktoś pracuje i rozmawia na komunikatorze albo nawet zmywa, sprząta, prasuje i tak dalej.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu