Smartwatche

[IFA 2014] Asus atakuje rynek smartwatchy i pokazuje kilka nowych urządzeń

JS
Jakub Szczęsny
4

Asus przed oficjalną imprezą IFA w Berlinie zaprezentował mediom swoje najnowsze urządzenia, w tym także i pierwsze jego urządzenie z rodziny technologii ubieralnej - zegarek ZenWatch. Premiera urządzeń Asusa odbyła się naprawdę "na bogato" - najlepiej jednak prezentuje się pierwszy inteligentny zeg...

Asus przed oficjalną imprezą IFA w Berlinie zaprezentował mediom swoje najnowsze urządzenia, w tym także i pierwsze jego urządzenie z rodziny technologii ubieralnej - zegarek ZenWatch. Premiera urządzeń Asusa odbyła się naprawdę "na bogato" - najlepiej jednak prezentuje się pierwszy inteligentny zegarek Asusa, który będzie kosztować mniej niż 199 dolarów.

W przemówieniu rozpoczynającym wydarzenie, Erci Chen opowiadał o tym, jak Asus z małej firmy notowanej na giełdzie, 25 lat później stał się jednym z liderów rynku technologicznego. Podkreślił także sukces najważniejszych linii produktowych przedsiębiorstwa - ZenFone zbiera dzisiaj naprawdę dobre oceny od konsumentów i skupionych wokół nowych technologii mediów. Zapowiedział też, że wersja LTE tego telefonu znajdzie się w Europie już w ostatnim kwartale tego roku.

Po nim, na scenę wyszedł Derek Yu, który miał za zadanie odsłonić karty i zaprezentować nowe urządzenia od Asusa. Do grona propozycji tej firmy dołączyły: Zenbook UX305, najcieńszy obecnie 13,3-calowy laptop z wyświetlaczem QHD, kompaktowy i elegancki EeeBook X205 oraz MemoPad 7 (ME572C). Zapowiedziany został także tablet powstały we współpracy z ProSieben Entertainment - bazujący na Memo Pad 8 i będzie on dostępny ekskluzywnie w Niemczech.

201409031835354383

To, na co wszyscy czekali zaprezentował Mitch Yang - pierwszy inteligentny zegarek od Asusa. Urządzenie jest wyposażone w system Android Wear i współpracuje z wszystkimi telefonami z zainstalowanym na nich Androidem 4.3 lub nowszym. Smartwatch został okraszony nakładką ZenUI od Asusa, która ma za zadanie dostarczyć wszystkie najważniejsze dla użytkownika informacje. Ponadto - smartwatch ten dba naturalnie o zdrowie jego posiadacza dzięki usprawnieniom, które czynią go asystentem odnowy biologicznej dzięki ZenUI Wellness.

Zenwatch także dba o to, by nie być tylko nudnym, przerośniętym zegarkiem na ręku - to także eleganckie urządzenie, które może stanowić integralny element naszego ubioru. Wykonany z wysokiej jakości materiału i wyposażony w elegancki, skórzany pasek trafi w każde gusta. Zagięte szkło 2,5 D także wspomaga codzienną pracę z ekranem dotykowym urządzenia.

Oprócz ciekawego wyglądu, Zenwatch to także mega-funkcjonalne urządzenie. Za jego pomocą możemy sprawdzić, jak mają się nasze postępy w aktywności fizycznej, ile spaliliśmy kalorii, jak długo trwał nasz trening, jak bardzo był intensywny, możemy też porównać nasze statystyki z wcześniejszymi osiągnięciami.

201409031835351368

Asus zaprezentował także supercienki laptop z wyświetlaczem QHD. W najgrubszym punkcie mierzy on sobie zaledwie 12.3mm grubości, a cała konstrukcja została oparta na klinie o kształcie stożka. Ten 13,3 calowy laptop waży tylko 1,2 kg i napędzany jest procesorem Intel Core M. Znajdziemy w nim także 256 GB miejsca na dysku SSD

201409031835356510

Nieco mniejszą propozycją od Asusa jest EeeBook X205, w bardziej przystępnej cenie i z nieco innym przeznaczeniem. Skierowany jest głównie do studentów i osób, które są nastawione głównie na proste czynności na komputerze. Komputer oparty jest na systemie Windows 8.1 with Bing.

201409031835359486

Asus zadbał także o pasjonatów tabletów z modelem Memo Pad 7 (ME572C). Jest to przede wszystkim bardzo cienki i lekki 7-calowy tablet z Androidem na pokładzie, zasilany 64-bitowym procesorem Intel Atom. W najgrubszym punkcie ma on 8.3 mm grubości i waży... 296 gramów. Tablet zaświeci nam ekranem Full HD o przekątnej 7 cali, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 323ppi. Ponadto, oferuje szerokie kąty widzenia - do 178 stopni. Wyświetlacz wyposażono także w technologie Asusa: Splendid i TruVivid, które nieco zwiększają przejrzystość, jasność i odwzorowanie kolorów.

Tablet jest także dostępny w wersji LTE, wspomagany przez modem Intel XMM 7160 LTE.

Oczekujcie kolejnych nowości z IFA na Antyweb, śledźcie nasz fanpage i wracajcie do nas często - to jeszcze nie koniec wrażeń z Berlina!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

asusifaSmartwatchberlinIFA2014