Felietony

IEM Expo to raj dla graczy. Podpowiadamy co ciekawego warto zobaczyć w ten weekend

Kamil Świątek
IEM Expo to raj dla graczy. Podpowiadamy co ciekawego warto zobaczyć w ten weekend
0

Intel Extreme Masters to nie tylko zmagania esportowych profesjonalistów. To również IEM Expo - miejsce gdzie na ponad 20 stoiskach można zobaczyć i wypróbować nowoczesny sprzęt dla graczy, a także spróbować swoich sił w grach esportowych. Całość atrakcji jak co roku uzupełniają dwie sceny na których w ten weekend można będzie zobaczyć finały Pucharu Polski Cybersport, turniej Crossfire oraz zmagania w Heroes of the Storm.

Tradycynie największe ze stoisk należy do sponsora tytularnego calej serii turniejów, czyli firmy Intel. W tym roku widać bardzo wyraźnie, że Intel bardzo mocno idzie w kierunku promocji wirtualnej rzeczywistości - w tym roku jest ponad 20 stanowisk gdzie można wypróbować gogle VR. W sumie na stanowiskach przygotowanych dla graczy czeka 17 różnych między innymi Fortnite, wersję beta Warhammer: Vermintide 2, czy Overwatcha. To jednak nie wszystko. To właśnie tu można zdobyć autografy swoich ulubionych esportowców. I tak - dziś, czyli w piątek od 13:30 będzie można spotkać graczy Astralis, a największej kolejki zapewne spodziewać się można o 18:30 gdy przy stole zasiądą zawodnicy Virtus.Pro.

Stoiska innych wystawców są równie bogate. X-Kom na przykład wraz z Acerem przygotowali dla odwiedzających ich stanowisko w piątek między innymi turniej w Call of Duty: World War II oraz spotkania z Quazem, Michałem Mańką. Prócz tego będzie można zmierzyć się w Battlefielda 1. W sobotę na zwiedzających czekają gry Battle Royale - PUBG i Fortnite - oraz spotkania między innymi z Rockiem i CTSG. Niedziela to dzień poświęcony grom sportowym. Zagrać będzie można w turniejach FIFA 18, NBA oraz F1.

HP Omen w swojej strefie prezentował będzie swój sprzęt, a także jak co roku na stanowiskach umożliwi grę w Leagues of Legends, a także CS:GO. Prócz tego spotkać będzie można popularnych streamerów i youtuberów. Jak co roku HP przygotowało swoją „komorę tortur” w której w tym roku zagrać będzie można w Rocket League.

Ciekawe wydarzenie czeka gości na stoisku Alsen.pl w sobotę. O godzinie 13 odbędzie się tam mecz League of Legends pomiędzy Alsen-Team a Iluminar Gaming. A już dziś i jutro spotkać będzie można tam znanego streamera Leha.

W tym roku podczas IEM-EXPO wystawa się również T-mobile, który wraz z MSI przygotował strefę free to play. Oczywiście sieć komórkowa będzie organizowała rownież turnieje w których do wygrania będą między innymi telefony Motorola Z2 Play. Oczywiście na stoisku będzie można spotkać znane osoby ze świata gamingu. ROJO, Ekipa Frenzy - Veggie, Testree, Rajon oraz Kuba "KubiK" Kubiak, Kinga Kujawska, Maciej "Morgen" Żuchowski, Michał "Avahir" Kudliński.

Stoisko Samsung4Gamers i Komputronika to miejsce gdzie można spotkać między innymi zawodników Pride, a także zmierzyć się z nimi w pojedynku w CS:GO. Samsung prezentuje również nowoczesne gamingowe monitory QLED, telefony Samsung Galaxy S8 oraz telewizowy Premium UHD na których zagrać będzie można między innymi w Fifę 18.

W sposób niekonwencjonalny do gier podszedł na swoim stoisku Wedel. To tutaj zagramy w CS:GO na padzie, w Project Cars 2 będziemy ścigać się na wstecznym czy też będziemy mogli zmierzyć się z przeciwnikami w PES 2018 bez patrzenia na ekran. Prócz tego stoisko odwiedzą między innymi Woolite, NEEX czy SZPERO.

Podsumowując warto wybrać się w ten weekend do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w którym każdy fan gier znajdzie coś dla siebie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IEM2018