37

I to nie jest news na pierwszego Kwietnia?

Telepolis.pl podało dziś, że Apple w końcu uaktywniło się w Polsce. Nie chodzi jednak o ewangelizacje czy też budowanie świadomości marki ale o chęć unieważnienia znaku towarowego portalu A.pl prowadzonego przez Internet S.A. Pod tym adresem od chyba 2010 roku istnieją delikatesy, wcześniej był tam jakiś katalog firm itp. Nie znalazłem nic co miałoby związek […]

Telepolis.pl podało dziś, że Apple w końcu uaktywniło się w Polsce. Nie chodzi jednak o ewangelizacje czy też budowanie świadomości marki ale o chęć unieważnienia znaku towarowego portalu A.pl prowadzonego przez Internet S.A. Pod tym adresem od chyba 2010 roku istnieją delikatesy, wcześniej był tam jakiś katalog firm itp. Nie znalazłem nic co miałoby związek z Apple.

29 sierpnia odbyło się posiedzenie Kolegium ds. Spornych Urzędu Patentowego RP, które rozpatrywało wniosek Apple o unieważnienie znaku towarowego. Apple zwrócił się do kolegium w związku z uznaniem jego wcześniejszego sprzeciwu złożonego w procesie rejestracji znaku A.PL jako bezzasadnego. Główne zarzuty to konfuzyjne podobieństwo oraz wykorzystanie renomy znaków Apple. Rozprawa została odroczona.

Jak czytam ten fragment to aż przecieram oczy? To naprawdę nie jest news na pierwszy kwietnia? Naprawdę Apple widzi w A.pl jak wykorzystują renomę ich znaków? Może to chodzi o coś innego, bo jak w A.pl wpisuję Apple to wyskakują mi takie produkty jak Piwo bavaria apple i podobne :) No ale może chodzi o to, że jakiś prawnik z US interpretuje nazwy domen bez kroki i tak oto dochodzimy do wyrażenia „APL” które przy odpowiednim akcencie może brzmieć jak „APPLE” – ale jaja :)

Próbowałem się dodzwonić do spółki internet S.A. ale niestety nie miałem szczęścia bo nikt nie odbierał telefonu. Sprawa brzmi tak kuriozalnie, że aż nie chce mi się wierzyć że jest prawdziwa – dlatego jak tylko będę wiedział coś więcej to z pewnością opiszę ją dokładniej.

Ps. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę Facebooka „Aplowski” – tam jest dopiero potencjalnych celi dla Apple :)

[Aktualizacja]
Na Facebooku ktoś sugeruje, że nie do końca chodzi o A.pl ale o logo które funkcjonuje w jedne ze spółek należących do tego samego właściciela czyli fresh24.pl. Choć niewiele to zmienia w moim podejściu do skargi (potencjalnej) Apple, ale jest już bardziej zrozumiałe.